Nirvana aan de top in 'De Tijdloze' van Studio Brussel

Smells like teen spirit van Nirvana stond op oudejaarsavond voor de zesde keer op rij op 1 in 'De Tijdloze' van Studio Brussel. One van Metallica en Stairway to heaven van Led Zeppelin vervolledigen de top 3. Dave Grohl is met zes noteringen en Everlong als nieuwkomer in de top 10 de meest tijdloze muzikant.
De luisteraars van Studio Brussel zijn het er roerend over eens: Smells like teen spirit is en blijft tijdloos. Het onverwoestbare nummer van Nirvana stond zaterdagavond voor de zesde keer op rij en voor de tiende keer in totaal op de hoogste plek in 'De
Tijdloze'. Metallica werd verdienstelijk tweede met One en Led Zeppelin maakte de top 3 compleet met Stairway to heaven.
Toch is het vooral Dave Grohl die dit jaar in de kijker loopt in 'De Tijdloze'. Als drummer van Nirvana was hij mee verantwoordelijk voor het succes van Smells like teen spirit en daarnaast loodste hij met Everlong van zijn band Foo Fighters een opvallende nieuwkomer binnen in de top 10. Het nummer steeg elf plaatsen en eindigde zo op de negende positie. Grohl is ook de best vertegenwoordigde muzikant in de lijst. Hij komt zes keer voor in De Tijdloze: drie keer met Nirvana, twee keer met Foo Fighters en één keer als drummer van het nummer No one knows van Queens Of The Stone Age. De top 10 ziet er zo uit:
1 Nirvana Smells like teen spirit
2 Metallica One
3 Led Zeppelin Stairway to heaven
4 Pearl Jam Alive
5 Deep Purple Child in time
6 Pearl Jam Black
7 Queen Bohemian Rhapsody
8 Gorky Mia
9 Foo Fighters Everlong
10 Cure A forest
Ook nieuw in 'De Tijdloze' van 2011
Behalve Everlong van Foo Fighters is ook Bohemian Rhapsody van Queen een opvallende nieuwkomer in de top 10. Het nummer maakte een opvallende sprong voorwaarts van de negentiende naar de zevende plaats. Daar zit de twintigste verjaardag van de sterfdatum van frontman Freddie Mercury ongetwijfeld voor iets tussen.
Sterkhouders
dEUS en Radiohead hebben het hoogste aantal platen in De Tijdloze. Metallica scoort goed met vier nummers, die stuk voor stuk in het bovenste derde van de lijst staan: straf. In de hoogste regionen valt de aanwezigheid van Pearl Jam op. Zij staan met twee nummers in de top 10: Black (6) en Alive (4).
De Belgen
Een tiende van de nummers in 'De Tijdloze' is van Belgische makelij. Er staan zes verschillende Belgische bands in de lijst. Milow is nieuw op 99 met You don’t know en Gorky is met Mia op 8 de hoogst genoteerde Belg. Andere Belgische nummers in 'De Tijdloze' zijn My Heroics – Part One van Absynthe Minded (16), Suds & Soda van dEUS (18), Housewife van Daan (24), Instant street van dEUS (28), Roses van dEUS (50), Nothing really ends van dEUS (73), Hotellounge van dEUS (77) en Can’t live in a living
room van Red Zebra (92).
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Alle samenvattingen van het WK voetbal 2026 in SBS6-programma 'Het Oranje Café'
- Laura & Duncan of Dieter & Romy? Wie wint 'Huis Gemaakt 2026'?
- Deze castleden versterken cast romantisch kostuumdrama 'Grand Hotel aan Zee'
- Gustaph stapt 'Florentina' binnen
- Kijkcijfers: maandag 8 juni 2026
- VRT 1 trapt WK 2026 af met vooruitblik en bijzondere terugblik naar Mexico 1986
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- Vanavond in 'Opsporing Verzocht'
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie in nieuwe reeks op JOE Gold
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam
Kijktip van de dag

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.
'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.




































