'In De Loge' viert 80ste verjaardag van componist André Laporte

dinsdag 4 oktober 2011

'In De Loge' viert op woensdag 5 oktober de tachtigste verjaardag van André Laporte met een uitgebreid muzikaal portret in aanwezigheid van de componist zelf. Lut Van der Eycken nodigt hem uit om te vertellen over zijn werk en een aantal van zijn composities zelf in te leiden. Laporte is één van de belangrijkste Belgische componisten van zijn generatie en werd afgelopen zomer tachtig jaar.

Vijf favoriete werken
André Laporte (1931) koos in overleg met de redactie van In de loge vijf werken uit zijn oeuvre: de orkestwerken Nachtmusik (groot orkest) en Transit (groot strijkorkest), het oratorium La Vita non è Sogno – waarmee hij destijds de Italiaprijs won -, en uiteraard een uitgebreid fragment uit zijn opera Das Schloss. De vier orkestwerken worden aangevuld met het kamermuziekwerk Icarus’ Flight (Ascension II) voor piano en twaalf instrumenten. Presentatrice Lut Van der Eycken ontvangt André Laporte die zelf toelichting geeft bij zijn werken.

André Laporte (1931) studeerde orgel, piano, contrapunt en fuga aan het Lemmensinstituut. Aan de KULeuven studeerde hij muziekwetenschap en moderne filosofie. In 1963 trad hij in dienst bij de toenmalige BRT, eerst als producer nieuwe muziek, daarna als programmacoördinator. Hij had verschillende carrières: hij was radiomaker, werd productieleider van het BRTN-Filharmonisch en wees als leraar compositie de huidige generatie componisten Peter Swinnen, Luc Brewaeys of Jan van Landeghem de weg.

'In De Loge', woensdag 5 oktober om 19 uur op Klara.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van Mexico - Zuid-Afrika, wedstrijd op speeldag één in groep A van het WK voetbal 2026 in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Mexico City Stadium in Mexico-Stad, Mexico. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Commentaar: Peter Vandenbempt.

'Sporza: FIFA WK voetbal 2026', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:50
    Sporza: Tour Auvergne - Rhône-Alpes
    17:20
    Clips
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:10
    Elon Musk's Twitter takeover
  • 16:05
    De Smurfen
    16:15
    Robin Hood
  • 15:20
    The Good Doctor
    16:20
    America's Funniest Home Videos
  • 15:25
    Achter gesloten deuren
    16:15
    My Kitchen Rules
  • 14:50
    Hulk
    17:15
    9-1-1
  • 15:35
    All New Traffic Cops
    16:25
    Cheers
  • 15:50
    Matlock
    16:45
    Suits
  • 16:10
    Geen uitzending
    16:40
    Wat nu weer?
  • 15:15
    Oogappels
    16:20
    Huizenjagers
  • 15:20
    Happy Face
    16:20
    This Is Us
  • 15:50
    Leverage: Redemption
    16:45
    Two and a Half Men
  • 15:50
    Property Brothers
    16:45
    Interior Design Masters
  • 16:05
    World's Most Evil Killers
  • 13:25
    Herhalingslus
    18:00
    Z-Extra
  • 16:02
    Kan ik het ook?
    16:30
    Vitamine 55
  • 15:40
    De Smaaktoerist
    16:15
    Becoming Meewis
  • 16:00
    The Doctor Blake Mysteries
    17:10
    Death in Paradise
  • 16:10
    American Housewife
    17:00
    Below Deck Mediterranean
  • 16:05
    Pauw & De Wit
    17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
  • 16:10
    Kook mee met MAX
    16:25
    Goed Verhaal
  • 16:05
    Peter Pan
    16:25
    Jungle Book