De zomer van Klara begint op 2 juli

vrijdag 1 juli 2011

De zomer van Klara brengt muziek, avontuur en cultuur met zomerse accenten. Klara nodigt de luisteraars uit om volop te genieten. Nieuw zijn het avondprogramma 'Nuits d'Eté' elke werkdag van juli en augustus en het programma 'Jazz Middelheim' op zondagavond. Zomerse cultuurporties worden opnieuw smakelijk verpakt in een nieuwe reeks van La Dolce Vita. Voor wie graag mijmert bij muziek en water, herhaalt Klara deze zomer de documentaire-reeksen 'De Rivieren' en 'Een Zee van Tijd'.

'La Dolce Vita' - elke werkdag van 12.00 tot 13.00 uur
'La Dolce Vita' kijkt door een zomerse bril naar de culturele actualiteit, samen met een keur aan centrale gasten die de luisteraar een uur lang in hun diepste zielenroerselen laten kijken. Wat zijn hun toekomstplannen? Waar liggen zij wakker van, ook tijdens de zomer? Welke muziek horen ze graag bij hun zomerse aperitief en welk boek moet er zeker mee in hun reiskoffer? Gasten als auteur en acteur Josse De Pauw, muzikant Tuur Florizoone, journaliste en auteur Annelies Beck, actrice Jolente De Keersmaeker maken het mooie weer, samen met presentatoren Olav Grondelaers, Pat Donnez of Annemie Tweepenninckx.

'Nuits d’été' - elke werkdag van 20.00 tot 22.00 uur
Elke werkdag deze zomer bij avondschemering heerlijk nagenieten bij klassieke muziek. Dat is het uitgangspunt van het nieuwe programma 'Nuits d’ été'. Met twee sterke, zomerse pijlers. In juli is dat Hongarije, tot eind juli voorzitter van de EU, maar ook leverancier van Hongaarse dansen, zigeunergeïnspireerde muziek en werken 'all 'Ungarese' van ondermeer Kodaly, Bartok, Liszt, Popper en Von Dohnanyi. Met daarnaast natuurlijk ook Hongaarse uitvoerders van wereldniveau. Tijdens de maand augustus krijgen dirigent Sir Neville Marriner en zijn Academy of Saint Martin in the Fields een centrale plek. Want de oude meester komt naar het Klara Festival begin september, iets om naar uit te kijken! En 'Nuits d’été' serveert nog meer meesterschap, want in elke aflevering zit ook één van de 32 pianosonates van Ludwig van Beethoven. Afwisselend Karel Nijs, Werner Trio en Johan Van Cauwenberge nemen de honneurs waar.

'De Rivieren' - van 2 juli tot 20 augustus elke zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur
Het water trekt aan, stroomt eenvoudigweg van hoog naar laag. Rivieren vormen een slagader voor steden en doorkruisen landelijke grenzen. Acht radiodocumentaires volgen de vier grote waterlopen van de Lage Landen. Vanaf de oevers van de IJzer, de Leie, de Schelde en de Maas komen verhalen, herinneringen en de poëzie van de stroom tot leven. De tocht verloopt telkens van bron tot monding. Een bevoorrechte gids neemt de luisteraar op elk van de acht trajecten mee. Zij ontmoeten mensen van ter plekke. Hoe schrijvers over de rivier dachten, klinkt via citaten mee. De documentairereeks is geïnspireerd door Het grote rivierenboek van Luc Devoldere en was in de zomer van 2009 op Klara te horen.

'Villa d' Este' - elke zaterdag en zondag in juli en augustus van 13.00 tot 15.00 uur
Even buiten Rome staat een prachtige renaissancevilla, de Villa d'Este. Franz Liszt heeft er gewoond en in de koele tuinen rond gekuierd. Het is de mooist denkbare inspiratiebron voor drie uur klassieke muziek, vol schoonheid, sfeer en tedere verbeelding. Johan Van Cauwenberge brengt muziek met de kabbelende beekjes en klaterende fonteinen als zomers decor.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van Mexico - Zuid-Afrika, wedstrijd op speeldag één in groep A van het WK voetbal 2026 in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Mexico City Stadium in Mexico-Stad, Mexico. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Commentaar: Peter Vandenbempt.

'Sporza: FIFA WK voetbal 2026', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:50
    Sporza: Tour Auvergne - Rhône-Alpes
    17:20
    Clips
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:10
    Elon Musk's Twitter takeover
  • 16:05
    De Smurfen
    16:15
    Robin Hood
  • 15:20
    The Good Doctor
    16:20
    America's Funniest Home Videos
  • 15:25
    Achter gesloten deuren
    16:15
    My Kitchen Rules
  • 14:50
    Hulk
    17:15
    9-1-1
  • 15:35
    All New Traffic Cops
    16:25
    Cheers
  • 15:50
    Matlock
    16:45
    Suits
  • 16:10
    Geen uitzending
    16:40
    Wat nu weer?
  • 15:15
    Oogappels
    16:20
    Huizenjagers
  • 15:20
    Happy Face
    16:20
    This Is Us
  • 15:50
    Leverage: Redemption
    16:45
    Two and a Half Men
  • 15:50
    Property Brothers
    16:45
    Interior Design Masters
  • 16:05
    World's Most Evil Killers
  • 13:25
    Herhalingslus
    18:00
    Z-Extra
  • 16:02
    Kan ik het ook?
    16:30
    Vitamine 55
  • 15:40
    De Smaaktoerist
    16:15
    Becoming Meewis
  • 16:00
    The Doctor Blake Mysteries
    17:10
    Death in Paradise
  • 16:10
    American Housewife
    17:00
    Below Deck Mediterranean
  • 16:05
    Pauw & De Wit
    17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
  • 16:10
    Kook mee met MAX
    16:25
    Goed Verhaal
  • 16:05
    Peter Pan
    16:25
    Jungle Book