AVRO coproduceert animatiemusical 'The Monster of Nix'

maandag 11 april 2011

De AVRO is samen met producent Studio Rosto A.D., Autour de Minuit (Frankrijk), CinéTé (België) en de Franse tv-zender Canal+, coproducent van de film 'The Monster of Nix'. Onder meer het Metropole Orkest nam de muziek op voor deze film. Het existentialistische sprookje beleeft in het voorjaar van 2011 zijn internationale première. De AVRO zal de film in het najaar van 2012 uitzenden.

'The Monster of Nix' is een animatiemusical van dertig minuten die het verhaal vertelt van buitenbeentje Willy. Hij gaat het gevecht aan tegen de vernietigende krachten van een allesverslindend monster in het dorpje Nix. Een angstaanjagende gitzwarte zwaluw met de naam Virgil speelt een hoofdrol in het verhaal. De stem van deze zwaluw wordt vertolkt door muzikant en acteur Tom Waits. Daarnaast neemt Terry Gilliam de stem van ranger voor zijn rekening. Deze ranger staat in het verhaal doodsangsten uit in het boshutje waarin hij zichzelf heeft opgesloten. Gilliam is bekend van zijn werk als regisseur, scenarist en producer.


Het langverwachte duistere sprookje van de Nederlandse kunstenaar en filmmaker Rosto is deze zomer in de competitie van het Annecy International Animated Film Festival, het belangrijkste festival voor animatiefilms. Mylene Verdurmen, eindredacteur drama van de AVRO: 'Het is een voorrecht om met een inspirerende filmmaker als Rosto te mogen werken. Zowel visueel als in zijn muzikale composities is hij overweldigend goed.'

Muziek is altijd een belangrijk ingrediënt geweest in de films van animator Rosto. 'The Monster of Nix' wordt volledig gedragen door muziek. 'Tot mijn eigen verbazing hebben we de filmmuziek op kunnen nemen met een wereldberoemd orkest', aldus Rosto. 'Het was een voorrecht om met het Metropole Orkest en dirigent Jules Buckley te mogen werken. Het orkest was welwillend en stond totaal open voor mijn werk.' Rosto componeerde alle muziek voor de film zelf en heeft ruim een week  met het orkest in de studio gezeten, begeleid door dirigent Jules Buckley. Buckley gaf aan onder de indruk te zijn van Rostro's werk: 'Deze filmmuziek is bijzonder creatief en kent verschillende muzikale kleuren. Sommige stukken rocken de pan uit, andere delen zijn meer soundscapes.'


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Sporza logo 2026

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.

'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    Iedereen zomert
    20:12
    Joker+ en Lotto
  • 19:00
    De Campus Cup
    20:00
    Terzake
  • 19:45
    Karrewiet
    19:55
    Zo Cool!
  • 19:50
    Het Weer
    20:00
    Florentina
  • 19:10
    Blind getrouwd: Australië
    20:30
    De Hygiënepolitie
  • 19:35
    How I Met Your Mother
    20:35
    Dear John
  • 19:35
    All New Traffic Cops
    20:35
    The Detonator
  • 19:10
    S.W.A.T.
    20:50
    Fair Trade
  • 19:30
    David
    20:00
    Ramona
  • 19:25
    De Container Cup
    20:10
    Stukken van mensen
  • 19:45
    FBI: International
    20:35
    Horizon Line
  • 19:40
    Highway Thru Hell
    20:35
    The First 48
  • 19:40
    Chateau Meiland: En Route
    20:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 19:40
    Snapped
    20:30
    Snapped: Killer Couples
  • 18:25
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:40
    Zelf gedaan, goed gedaan
    19:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 19:25
    Sportfood
    20:00
    Peppe's Toscane
  • 19:10
    Father Brown
    20:05
    Hudson & Rex
  • 19:45
    Grey's Anatomy
  • 19:05
    Bloed, zweet en tranen
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:15
    Goed Verhaal
    19:55
    Rail Away
  • 19:25
    De Grannies van Amsterdam
    20:00
    Dertigers