TV-Visie - TROS klaagt over hoge kosten Songfestival

TROS klaagt over hoge kosten Songfestival

TROS klaagt over hoge kosten Songfestival


Video's

VT4 en Woestijnvis zoeken kandidaten voor 'De Slimste Mens ter Wereld' (oproep met Philippe Geubels en Erik Van Looy)
bekijk deze video
Castingtape 'Oh Oh Cherso' (editie Vlaanderen!)
bekijk deze video
Glenn Claes met Sound Of Silence (Simon & Garfunkel)
bekijk deze video

TROS klaagt over hoge kosten Songfestival

vrijdag 21 mei 2010

TROS Het heeft niets te maken met de spreekwoordelijke Nederlandse zuinigheid, maar de TROS heeft aan de alarmbel getrokken over de hoge kosten van het Songfestival. De TROS hoopt dat de repetitietijd in de toekomst wordt ingekort om te kunnen besparen op bijkomende kosten. De EBU heeft daar vooralsnog niet veel oren naar.

De TROS vindt dat het Songfestival erg veel geld kost. De omroep, die het festival sinds dit jaar heeft overgenomen van de NOS, hoopt dat de repetitietijd in de toekomst wordt ingekort om te besparen op bijkomende kosten. Het uitzenden van het Songfestival op zichzelf is met 150.000 euro voor twee halve finales en een finale relatief goedkoop. 'We praten met European Broadcasting Union of de voorbereidingstijd niet teruggebracht kan worden', zegt TROS-directeur Peter Kuipers bij Novum.

De EBU ziet dat niet zitten: 'Repeteren is noodzakelijk. Uit een rondvraag onder de delegaties blijkt dat ze bijna allemaal de hoeveelheid repetities essentieel achten.'

De TROS betaalt de tienduizenden euro’s aan bijkomende kosten voor een groot deel uit eigen kas, vertelt Kuipers op de website Highlow. 'Oslo is een hele dure stad met hotelprijzen van wel 250 euro per nacht. Ben je daar veertien dagen, dan is dat per persoon zo 3.500 euro. Stel dat je met tien mensen gaat, dan heb je het al over 35.000 euro.'

Bron: Raf Van Bedts - Eurosong.be








Loading
Tom Dice met 'Me and My Guitar' naar Oslo (© VRT 2010 - Bart Musschoot)

Dossier: Songfestival 2010 in Oslo

Tom Dice vertegenwoordigt dit jaar België tijdens het Eurovisiesongfestival vanuit Oslo. Op dinsdag 25 mei treedt hij aan in de eerste halve finale.



  • TROS stuurt 3J’s naar Eurovisie Songfestival in Duitsland
  • NDR bevestigt: Lena zingt volgend jaar opnieuw voor Duitsland
  • NRK sluit Songfestival 2010 af met 650.000 euro verlies
  • Tom Dice per helikopter van Eeklo naar de TVL-studio (filmpje!)
  • Tom Dice ontvangt stadsmedaille van Eeklo
  • Kijkcijfers: veel kijkers voor Tom Dice
  • Tom Dice is terug in het land! (filmpje!)
  • Herbekijk optreden Tom Dice op finale Eurovisiesongfestival (filmpje!)
  • Tom Dice bij Eurosong.be: 'Meer dan ik had gehoopt' (video!)
  • Tom Dice wint zijn halve finale met ruime voorsprong


  • Radio 538 vraagt vergunning Museumplein aan voor finalewedstrijden EK
  • FunkNstein in 'Mijke's Middag Live'
  • Speciale aflevering van 'Vermist' met een ontroerde Peter R. de Vries
  • Spraakmakende optredens en artiesten in nieuwe editie van het Q-hotel
  • 'Hoe Is Het Nog Met...?' deze week met Berdien Stenberg
  • Don & Elly in 'Man Bijt Hond': het complete verhaal
  • 'Nep!' over geschiedenis
  • 'KRO Reporter International': betaalde Chirurgen met slechte kunstheupen
  • 'De Wereld Draait Door' sluit het zevende seizoen feestelijk af
  • 'studioTVL' stelt finalistes Miss Limburg 2013 officieel voor