VRT niet akkoord met afbouwscenario Bourgeois

donderdag 15 juni 2006

De voorbije dagen werd er veel gespeculeerd over de plannen die de Vlaamse Regering met de VRT heeft. De VRT zegt nu dat ze die plannen onaanvaardbaar vinden. Dit alles zou leiden tot een afbouwscenario voor de generalistische netten, dat zou dan weer nefast zijn voor de tewerkstelling.

H


et was de afgelopen dagen al meerdere keren te lezen dat er een afbouwscenario klaarligt voor de openbare omroep. In dat scenario staat dat de VRT geen thematisch aanbod mag ontwikkelen en dat ze het met substantieel minder middelen zullen moeten doen. De VRT zegt dat ze over dit standpunt verbaasd zijn en dat ze nog niet officieel ingelicht werden.

Volgens de VRT zijn de gevolgen van dit plan voor de financiering dramatisch.  'Het leidt tot een afbouwscenario voor het bestaande generalistische aanbod van de VRT. De eerste berekeningen van de financiële directie wijzen bij gewone voortzetting van de bestaande activiteiten - dus zonder nieuwe initiatieven - op een financieringstekort in 2007 van 26 miljoen euro. Dat bedrag komt overeen met ongeveer een derde van het totale radiobudget of bijna de helft van het programmabudget van Canvas. Dergelijk krimpscenario zou onvermijdelijk nefaste gevolgen hebben voor de tewerkstelling bij de VRT en in de onafhankelijke Vlaamse audiovisuele industrie.' verklaarde de VRT woensdag.
 
De VRT zegt ook dat het plan geen ruimte laat voor de uitbouw van een thematisch VRT-aanbod. 'Dit zou onder meer betekenen dat het crossmediale cultuurproject waar de culturele sector nadrukkelijk om vraagt, geen kansen meer krijgt. Het betekent ook dat de VRT zijn onafhankelijke en waarheidsgetrouwe informatie niet via alle audiovisuele media noch platformen naar de mediagebruikers zou kunnen verspreiden. De commerciële zenders doen dit nu al. Dergelijk scenario zou tot gevolg hebben dat de Vlaamse openbare omroep als enige in Europa uitgesloten wordt van de digitale ontwikkelingen.' argumenteert men.  

Bron: HLN

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Nieuwe beheersovereenkomst VRT

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.

'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:00
    Down The Road
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:00
    Record On
    19:10
    The Tower
  • 18:20
    Zig & Sharko
    18:30
    Wannabe's
  • 18:15
    SOS Piet XL
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:40
    Te Land Ter Zee En In De Lucht
    19:00
    World Cup of Darts 2026
  • 17:40
    9-1-1
    18:40
    Addams Family Values
  • 17:50
    All New Traffic Cops
    22:30
    The Naked Gun
  • 18:10
    S.W.A.T.
    00:25
    Suits
  • 18:10
    Ramona
    20:00
    Nonkel Jef
  • 17:30
    Huizenjagers
    20:25
    Blind Gekocht NL
  • 17:40
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 18:00
    Two and a Half Men
    20:25
    The Revenant
  • 18:05
    Chateau Meiland: En Route
    20:35
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 17:50
    World's Most Evil Killers
  • 18:16
    CEO van mijn leven
    18:28
    Logistics TV
  • 18:18
    Kan ik het ook?
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:10
    Loïc zot van koken weekmenu
    19:05
    Guillaume's Paris
  • 18:10
    McDonald and Dodds
    20:00
    Silent Witness
  • 18:05
    White Collar
    19:00
    Law & Order: Organized Crime
  • 18:20
    EenVandaag
    18:55
    KvWeetjes
  • 18:10
    Nederland Zingt
    18:35
    Ik mis je
  • 18:20
    Enkeltje Verweggistan
    18:45
    Steken en Prikken in Suriname