'Verkiezingen 06' : ZegNuZelf

Verkiezingen 06: ZegNuZelf is een multimediaal project dat de Vlaamse kiezer in de stemming brengt voor de gemeenteraadsverkiezingen van zondag 8 oktober. Het project nodigt elke Vlaming uit om zijn gedacht te zeggen over het beleid in zijn gemeente en om zelf mee te debatteren. Verkiezingen 06: ZegNuZelf start op zondag 10 september en eindigt op zondag 1 oktober.
<
STRONG>zondag 10 september
startprogramma, om 22.30 u. op Eén
308 Vlamingen
De VRT wil graag weten wat de Vlaming denkt en haalt Vlaanderen daarom gewoon naar de studio. Wim De Vilder, Annelies Van Herck en Ivan De Vadder ontvangen 308 Vlamingen, één uit elke Vlaamse gemeente. Bekende en onbekende burgers, mannen en vrouwen, studenten en gepensioneerden, huisvrouwen en bakkers, dokters, arbeiders en leraars: ze zijn er allemaal.
De 308 Vlamingen vormen een relevante en waarheidsgetrouwe doorsnede van Vlaanderen. Er is een evenwicht in leeftijd, geslacht en beroepscategorie, op basis van de cijfers en criteria van het Nationaal Instituut voor Statistiek.
De Tevredenheidsenquête
In reportages en studiogesprekken vertellen de Vlamingen hun persoonlijke verhaal en zeggen ze wat zij belangrijk vinden voor hun stad of gemeente. Ze doen dat aan de hand van de "Tevredenheidsenquête", een enquête van 20 stellingen op zegnuzelf.be waarin elke Vlaming zijn gedacht kan zeggen over het beleid in zijn gemeente.
De Tevredenheidsenquête is de rode draad van het programma: Wim, Annelies en Ivan gidsen de 308 Vlamingen én de kijker een eerste keer door de 20 stellingen.
11 september tot 30 september
televisie en online mobiliseren
Tijdens de drie weken tussen de startshow en de slotshow mobiliseren televisie, radio en online de Vlaming voor het ZegNuZelf-project. De Vlaming mag overal zijn gedacht zeggen en wordt overal opgeroepen om zelf een debat te organiseren.
Televisie
Op Eén worden dagelijks trailers uitgezonden waarin de kijkers worden aangezet om over hun gemeente of stad te debatteren.
Online
De kern van het ZegNuZelf-project is de website zegnuzelf.be, een onderdeel van vrtnieuws.net. Hier kan elke Vlaming de Tevredenheidsenquête invullen.
In de Tevredenheidsenquête kan elke Vlaming 20 stellingen invullen over 6 uiteenlopende thema's van het gemeentelijk beleid, enkele algemene vragen over zijn tevredenheid en een tiental vragen over waarom hij in zijn gemeente woont. Daarna krijgt hij zijn persoonlijke tevredenheidsscore, die hij kan toetsen aan het gemiddelde resultaat van zijn gemeente.
Zondag 1 oktober
slotprogramma, om 22.10 u.op Eén
Op zondag 1 oktober wordt 's avonds op Eén de slotshow van ZegNuZelf uitgezonden. De setting is identiek aan die van de startshow: Wim De Vilder, Annelies Van Herck en Ivan De Vadder ontvangen dezelfde 308 Vlamingen.
Aan tafel bij Ivan zitten politieke kopstukken. Zij krijgen de resultaten van de Tevredenheidsenquête en een klassieke peiling voorgeschoteld. De kopstukken reageren en debatteren.
Hier krijgen de politici te horen wat de Vlaming erover denkt en de Vlaming hoe de politici erover denken. Eén week later beslist de Vlaming
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Het televisienajaar 2006
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- NPO en Disney+ kondigen eerste samenwerking aan voor Nederlandse versie van 'Wolven: het spel van list en bedrog'
- Kijkcijfers: donderdag 11 juni 2026
- CAMILLE, Metejoor en Gert & James: eerste artiesten voor 'Tien Om Te Zien' zijn bekend
- Zanger Jaap Reesema presenteert 'Sing With Me'
- Kijkcijfers: woensdag 10 juni 2026
- Yvon Jaspers, Leo Alkemande, Özcan Akyol en Jörgen Raymann in vijfde seizoen van KRO-NCRV's 'Kloostergasten'
- VRT 1 trapt WK 2026 af met vooruitblik en bijzondere terugblik naar Mexico 1986
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- 'FM op 5' opent zaterdag De Week van de Jaren 70
- Radio feestweek van het jaar van start op Qmusic: 'De Foute 1500'
- '3FM Serious Request' komt in actie voor de Nederlandse Brandwonden Stichting
- JOE slingert positiviteit de ether in met 'JOE Oranjedag' voor een winnend Oranje
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
Multimedia SPOTLIGHT
-
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril
Kijktip van de dag

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.
'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.































