Verkeershelden Zeppe & Zikki nu ook in Wallonië

Het vrolijke duo Zeppe & Zikki is vanaf 17 december ook in Wallonië op de buis. Elke zaterdag- en zondagochtend kan je bij Club RTL hun avonturen in het verkeer bekijken. Hiervoor werden de eerste drie reeksen gedubd naar het Frans, goed voor 36 afleveringen. Eind 2008 werden Zeppe & Zikki aan Vlaanderen voorgesteld en al snel werden ze superpopulair zowel thuis als op school. Hun humoristische, niet belerende aanpak zorgde er voor het eerst voor dat het moeilijke thema verkeersveiligheid bespreekbaar werd bij kinderen en hun ouders.
In elke aflevering trekken Zeppe & Zikki de weg op. Daar komen ze allerlei gevaren tegen die ze op hun eigen originele en vaak ongewone manier proberen op te lossen of te omzeilen. Dat zorgt heel vaak voor knotsgekke situaties.
Het project kwam tot stand op initiatief van Levenslijn en de Vlaamse overheid. Naast de afleveringen werden ook handpoppen en dvd’s verspreid onder alle Vlaamse basisscholen. Eind 2009 werd ‘De Zeppe & Zikki song’ met Urbanus & Regi een nummer 1-hit. Bij vtmKzoom behoren de hyperactieve schildpad en behoedzame zebra tot de vaste waarden en ze werden ook de boegbeelden in 3 multimediale sensibiliseringscampagnes rond de thema's respect in het verkeer, fluojasjes en fietsen. Er werd ook een gamma verkeersveilige producten ontwikkeld waarvan de opbrengst integraal naar de Koning Boudewijnstichting gaat om nieuwe initiatieven te nemen voor meer verkeersveiligheid en een betere opvang van jonge verkeersslachtoffers.
Vandaag zetten Zeppe & Zikki een nieuwe grote stap en verruimen hun actieterrein naar het hele land met de steun van de Nationale Loterij en het BIVV.
'Het doet ons plezier dat we onze opgebouwde know-how ook ter beschikking kunnen stellen van onze Zuiderburen', zegt Marc Dupain, algemeen coördinator van Levenslijn. Wiet Bruurs van RTL Belgium vervolgt: 'Wij heten Zeppe & Zikki van harte welkom op onze zender en zijn er zeker van dat ze ook in Wallonië snel veel vrienden zullen maken.' Jan Vandaele, verantwoordelijke Jongeren van het BIVV zegt: 'Elk verkeersongeval is er een te veel. Zeppe & Zikki zijn de ideale communicatoren om op een positieve manier rond verkeersveiligheid te sensibiliseren.'
'De Nationale Loterij creëert kansen voor iedereen in ons land, daarom zijn we verheugd dat we Zeppe & Zikki na het succes in Vlaanderen een duwtje konden geven om hun verkeersveilige boodschap ook in Wallonië uit te dragen', besluit Rony Cuyt van de Nationale Loterij.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw programma 'Mischa en de mannen die het beter weten' bij AVROTROS
- Kijk 'Wild Vacation Rentals' nieuw op HGTV
- Dit zijn de winnaars van 'Huis Gemaakt 2026'
- Sporza klaar voor WK voetbal 2026: dit mag je verwachten op tv, radio, online en VRT MAX
- 'We zijn er Bijna!' reist door het land van de goden
- VRT 1 trapt WK 2026 af met vooruitblik en bijzondere terugblik naar Mexico 1986
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- Vanavond in 'Opsporing Verzocht'
- '3FM Serious Request' komt in actie voor de Nederlandse Brandwonden Stichting
- JOE slingert positiviteit de ether in met 'JOE Oranjedag' voor een winnend Oranje
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina'
Kijktip van de dag

Liveverslag van Mexico - Zuid-Afrika, wedstrijd op speeldag één in groep A van het WK voetbal 2026 in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Mexico City Stadium in Mexico-Stad, Mexico. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Commentaar: Peter Vandenbempt.
'Sporza: FIFA WK voetbal 2026', om 20.20 uur op VRT 1.




































