Sint krijgt zaterdag 'warme' ontvangst in Antwerpen

Verontwaardigde ouders plannen zaterdag, tijdens de blijde intrede van Sinterklaas in Antwerpen, een protestactie. De kruisloze mijter die Sinterklaas sinds een aantal jaar draagt, is voor de actiegroep een doorn in het oog. 'De echte sint heeft een kruis op zijn mijter', zo spreekt bedenker van de protestactie Marc Bellens.
Tijdens de intrede willen Bellens en zijn actievoerders zich op strategische plaatsen langs het parcours opstellen. Eenmaal de Sint hen, goedlachs en minzaam wuivend voorbij schrijdt, willen de actievoerders de goedheilige man toeroepen dat hij geen echte sint is.
Hoeveel actievoerders de Sint, bij zijn doortocht, vermanend zullen aanspreken, is niet bekend. Wel heeft Bellens een grote achterban van zo’n 250 bezorgde ouders en grootouders. Volgens Marc Bellens houdt het daar niet mee op. Veel meer mensen volgen, zo meent hij, zijn gedachtegoed.
Ketnet, dat de intrede al een aantal jaar organiseert en goede contacten onderhoudt met de kindervriend, betreurt de protestactie. 'De sint draagt al jaren dezelfde kleren', zegt woordvoerdster Petra Van San. 'Die zijn met de grootste zorg gekozen en tot in de kleinste details uitgetekend', aldus de Vrt-woordvoerdster.
Dat door de verbale, doch geweldloze actie een aantal kinderen verward zullen zijn, houdt Bellens wel bezig. Het liefst zou hij hebben dat er een oplossing uit de bus komt. 'En die is heel eenvoudig', aldus Bellens, 'geef de Sint gewoon een mijter met een kruis erop en je hoort ons niet meer.'
Maar zolang de mijter kruisloos is, blijft de actiegroep bij haar standpunt en gaat ze zaterdag actie voeren. 'En als dat eindigt met een aantal uur in de cel, dan is dat maar zo', besluit Marc Bellens vastberaden.
Bron: Het Nieuwsblad
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Alle samenvattingen van het WK voetbal 2026 in SBS6-programma 'Het Oranje Café'
- Laura & Duncan of Dieter & Romy? Wie wint 'Huis Gemaakt 2026'?
- Deze castleden versterken cast romantisch kostuumdrama 'Grand Hotel aan Zee'
- Gustaph stapt 'Florentina' binnen
- Kijkcijfers: maandag 8 juni 2026
- VRT 1 trapt WK 2026 af met vooruitblik en bijzondere terugblik naar Mexico 1986
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- Vanavond in 'Opsporing Verzocht'
- JOE slingert positiviteit de ether in met 'JOE Oranjedag' voor een winnend Oranje
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam
Kijktip van de dag

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.
'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.



































