'Peking Express Zuid-Amerika' belooft humor en spanning

vrijdag 16 februari 2007

Van de levendige stranden van Rio de Janeiro naar de grootste zoutvlakte ter wereld, over het hooggebergte van de Andes tot in Machu Pichu, de geheime stad van de Inca's: Peking Expres trekt vanaf 27 februari resoluut de Zuid-Amerikaanse kaart. VT4 stelde woensdag de eerste aflevering in avant-première voor, en Tv-Visie zag dat het goed was.

"


Peking Express: Zuid-Amerika verschilt op meerdere vlakken van de voorgaande seizoenen", leidden de makers de eerste aflevering woensdagavond trots in. "Zo was de taalbarrière voor de meeste deelnemers heel wat lager dan in Azië. Spaans en Portugees zijn immers Europese talen die men snel kan oppikken. Daardoor was het contact met de bevolking dit seizoen veel intenser dan bij de gereserveerde Aziaten. Meer dan eens gebeurde het dat na amper één nacht deelnemers en hun gastgezin 's morgens met tranen in de ogen afscheid van elkaar namen." 

"Maar dit seizoen bevat ook veel meer humor. We zijn ronduit hilarische toestanden tegengekomen. Zonet hebben we bijvoorbeeld aflevering vijf zitten monteren, en bij momenten lagen we gewoon onder de monteertafel van het lachen!"      

En inderdaad, nadat de lichten zijn gedoofd en de eerste beelden over het scherm glijden, wordt hier en daar al gegniffeld en later zelfs luid gelachen. 

Vooral deelneemsters Anja (28) en Nancy (26), twee knappe blonde nichtjes uit het Nederlandse Den Haag, werken op de lachspieren. De dames hebben duidelijk geen kaas gegeten van kaartlezen en vertrouwen voornamelijk op hun charmes. 

Maar ook deelnemers Ralph (27) en Servio (23) scoren enkele lachsalvo's. Ralph is een account manager in een bank, Servio een homoseksuele barman en gereputeerde drag queen. De twee tegenpolen ontmoeten elkaar voor het eerst bij de start van de race. 

Ook Paul (58) en Pascale (35) leren elkaar kennen in Peking Express. En ook zij zijn een vat vol tegenstellingen. De ervaren Paul heeft al tien marathons gelopen en de halve wereld met de tent afgereisd, terwijl Pascale voor het eerst haar bepoederd neusje buiten de luxe-hotels steekt. Meteen wordt duidelijk dat beiden het moeilijk met elkaar zullen vinden. 

Andere opvallende deelnemers zijn moeder Martha (52) en zoon Raf (22), en de twee broertjes Hannes (20) en Jesse (21), die na de scheiding van hun ouders zijn gaan samenwonen. Zij zijn meteen de jongste deelnemers van deze race, en blijken algauw zwaar onder de indruk van de schoonheid van de Braziliaanse dames. 

Naast humor en intensiteit beloven de makers echter natuurlijk ook opnieuw vooral spanning. Met een zwaar verzwikte enkel, verloren lopende kandidaten, een bloedstollende nek-aan-nekrace die pas vroeg in de ochtend eindigt en een eerste koppel dat al na amper 36 uur racen opnieuw naar huis wordt gestuurd, hield de eerste aflevering ons alvast op het puntje van onze stoel. 

Wie zo snel weer het vliegtuig wordt opgestuurd, verklappen we u hier echter niet. Daarvoor moet u nog wachten tot 27 februari…

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van Mexico - Zuid-Afrika, wedstrijd op speeldag één in groep A van het WK voetbal 2026 in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Mexico City Stadium in Mexico-Stad, Mexico. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Commentaar: Peter Vandenbempt.

'Sporza: FIFA WK voetbal 2026', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    23:20
    VRT NWS laat
  • 21:25
    Rise of the Nazis
    22:20
    Triads - The Chinese Mafia Conquering the World
  • 21:00
    Geen uitzending
    22:30
    VRT NWS Journaal
  • 21:10
    Eenmaal Andermaal
    22:20
    Telefacts Zomer
  • 19:00
    World Cup of Darts 2026
    00:00
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 20:35
    Bridget Jones's Baby
  • 20:35
    The Devil's Own
  • 21:40
    Condor
    22:35
    ER
  • 21:30
    Zuidflank
    22:25
    Airwolf
  • 21:15
    Topdokters van Morgen
    22:15
    Blind Gekocht
  • 21:30
    SkyMed
    22:30
    Friends
  • 21:25
    Seal Team
    22:20
    Leverage: Redemption
  • 21:45
    Komen Eten
    22:35
    Huizenjagers
  • 21:15
    World's Most Evil Killers
  • 21:57
    Z-Healthcare
    22:01
    Z-Nieuws
  • 21:59
    Publireportage
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:55
    BBQ Vanavond?!
    22:10
    Peppe's Emilia-Romagna
  • 21:00
    Call the Midwife
    22:10
    The Hardacres
  • 21:30
    The Secret Lives of Mormon Wives
    22:35
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 20:40
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    23:15
    NOS Journaal Laat
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:45
    De Joodse Wereld
  • 20:35
    Marokkaanse bruiloft
    22:35
    3 op Reis: De reis van je leven