TV-Visie - Nog geen cultuurkanaal voor VRT

Nog geen cultuurkanaal voor VRT

Nog geen cultuurkanaal voor VRT

Video's

Ziggy & Mayken - Nine Crimes in 'The voice van Vlaanderen: The battles'
bekijk deze video
De eerste beelden van 'Oh Oh Cherso Vlaanderen' (2BE)
bekijk deze video
Katja Retsin: 'Waar is de kijker?'
bekijk deze video

Nog geen cultuurkanaal voor VRT

vrijdag 1 december 2006

VRT De VRT en de Vlaamse regering hebben gisteren beslist de deadline voor het thematisch cultuuraanbod van de VRT te verplaatsen naar 1 maart 2007. Oorspronkelijk moesten vandaag 1 december alle modaliteiten, het financiële plan en de startdatum van het thematisch cultuuraanbod van de VRT vastliggen in een addendum aan de nieuwe beheersovereenkomst 2007–2011.

Het heikel punt blijkt eens te meer de financiering. Piet van Roe, de tijdelijke plaatsvervanger van Tony Mary aan de top van de openbare omroep, had al duidelijk gemaakt dat de digitale cultuurzender geen evidentie was.

Het cultuuraanbod van de VRT moet crossmediaal worden, met aanwezigheid op zowel radio als op tv en internet, waar een uitgebreid webplatform is gepland.

'Het digitale cultuurkanaal moet een katalysator en stimulator worden om ook meer cultuur te brengen op de algemene radio- en televisienetten', stelt projectleider Walter Couvreur.

Daar zijn echter extra financiële middelen voor nodig, middelen waar de beheersovereenkomst niet in voorziet. Wel mag de VRT 'bijkomende financieringsbronnen' zoeken in de privésector en de structureel gesubsidieerde kunstensector, maar zelfs dat zou ruim onvoldoende blijven. Daarom hoopt de VRT nu onder anderen op een extra inspanning van minister van Cultuur Bert Anciaux.

Tot gisteren zocht de VRT met de kabinetten van Media en Cultuur naar een evenwicht tussen een maximaal cultuuraanbod op de openbare omroep en de financiering. Dat evenwicht bleef echter uit, en daarom koos men voor uitstel. Geen van de onderhandelende partners wil het cultuurproject, dat wordt beschouwd als een van de pijlers van de nieuwe beheersovereenkomst, immers zomaar begraven.

Bron: De Standaard








Loading
VRT

Dossier: Nieuwe beheersovereenkomst VRT

Alle artikels in aanloop van de nieuwe beheersovereenkomst tussen de VRT en de Vlaamse Overheid.



  • Commerciële zenders boycotten mediaminister Lieten
  • VRT weerlegt: 'We gaan onze reserves niet structureel aanspreken'
  • Sandra De Preter: 'Een sterke openbare omroep is nodig!'
  • Wouter Vandenhaute: 'Niet boos op de VRT'
  • VRT verbaasd over uitspraken Woestijnvis-topman
  • Carl Decaluwé (CD&V) stelt verkoop VRT-gebouw voor
  • VRT betreurt publicatie kostennota's door Knack.be
  • Meer geld voor de VRT?
  • VRT reageert op heisa rond contract Woestijnvis
  • Contract VRT en productiehuis Woestijnvis onder vuur


  • Ronde van Oman exclusief te zien op Life!tv
  • Daan Schuurmans maakt regiedebuut in BNN-serie 'Van God Los'
  • Belg Guillaume de Posch gaat RTL Group leiden
  • Laatste terugblik op seizoen 3 van 'Tegen de Sterren Op'
  • Bekijk de eerste beelden van 'Tomtesterom' (filmpje!)
  • Zenders gooien programmering om voor Elfstedentocht
  • Ochtendprogramma WNL live vanuit Friesland
  • VPRO gaat samenwerken met filmmuseum EYE
  • Kijkcijfers: 3-4-5-6 februari 2012
  • 'De Cock Late Night' woensdag over seksueel geweld