Mary opnieuw in ruzie met Bourgeois

vrijdag 8 september 2006

Geert Bourgeois heeft Tony Mary nu ook officieel terug gefloten voor de overeenkomst met Belcacom TV. Dat is de gedelegeerd bestuurder van de VRT echter in het verkeerde keelgat geschoten. Mary dreigt met dagvaarding.

V


orige week protesteerde minister van Media Geert Bourgeois al tegen de première van het nieuwe seizoen van Flikken op Belgacom TV, nog voor de populaire Eén-reeks op het open net wordt uitgezonden.

Minister Bourgeois noemde de betalende première op Belgacom TV toen "onaanvaardbaar". De minister heeft de VRT nu formeel gevraagd om de overeenkomst met Belgacom TV niet uit te voeren en meteen ook geen dergelijke contracten meer te sluiten in de toekomst.

Dat is Tony Mary echter in het verkeerde keelgat geschoten. De gedelegeerde bestuurder van de openbare omroep is er immers van overtuigd dat dit contract geen strategische, maar een operationele beslissing is. En daar heeft de minister niets over te beslissen.

Daarom eist de VRT-topman formele garanties van minister Bourgeois dat er niet geraakt wordt aan de operationele bevoegdheden van het VRT management van de omroep. Anders zou de onafhankelijkheid van de openbare omroep op de helling komen te staan.

Indien die garanties er niet komen, dreigt Mary zelfs minister Bourgeois en VRT-voorzitter Guy Peeters te dagvaarden, omdat zij Mary's arbeidscontract "van rechtswege" zouden hebben laten verbreken door het nieuwe VRT-decreet goed te keuren. Dat decreet zou de arbeidsvoorwaarden in het contract van Mary hebben gewijzigd.

Bron: De Standaard

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Nieuwe beheersovereenkomst VRT

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.

'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Recht op recht
    14:30
    Dierendokters 24/7
  • 10:00
    Lentebeelden
    17:10
    Jamie Cooks the Mediterranean
  • 14:00
    Tik Tak
    14:05
    Bumba
  • 13:35
    Chicago Fire
    16:20
    I Can See Your Voice
  • 13:00
    World Cup of Darts 2026
    17:10
    Foute Vrienden Australië
  • 13:45
    Departure
    14:40
    Bridget Jones's Baby
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:55
    Airwolf
  • 09:05
    Geen uitzending
    15:45
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    15:00
    Geen uitzending
  • 13:45
    Friends
    14:45
    Huizenjagers
  • 13:30
    Fire Country
    14:20
    NCIS
  • 13:45
    Two and a Half Men
    15:40
    Formule 1
  • 13:40
    Property Brothers
    16:25
    Chateau Meiland: En Route
  • 13:40
    Snapped
    17:00
    World's Most Evil Killers
  • 13:51
    Alle Zaken op een Rijtje
    14:10
    Video Experience Day 2026
  • 14:00
    Vitamine 55
    15:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 13:45
    De Garde van Gert
    14:15
    Meat Timon
  • 13:25
    Midsomer Murders
    15:25
    Miss Scarlet
  • 13:45
    Below Deck Mediterranean
    18:05
    White Collar
  • 14:00
    Keuringsdienst van Waarde
    14:30
    NOS Sport: Tennis Libéma Open 2026
  • 13:50
    Meldpunt Actueel
    14:20
    MAX Maakt Mogelijk Helpt
  • 13:45
    Mees Kees
    14:10
    De Dodelijkste 60