Kijkcijfers : 607.237 kijkers zagen Kirsten winnen

Gisterenavond sleepte de Limburgse Kirsten met 47 procent van de stemmen de overwinning in de wacht bij Big Brother. Het werd een bijzonder spannende finale waarbij Kevin derde werd en David de tweede plaats behaalde. Ondanks de regen stonden bijna 2000 toeschouwers op de Big Brother-weide.
E
n ook op het scherm werd de apotheose van Big Brother druk bekeken. Gemiddeld 607.237 kijkers stemden af op de live-uitzending, goed voor een marktaandeel van maar liefst 32,2 procent in de doelgroep 15-44.
Met deze finale sluiten KANAALTWEE en productiehuis Endemol een bijzonder succesvol Big Brother-seizoen af. De Kick Off-uitzending op 27 februari haalde 598.654 kijkers (31,7 % marktaandeel op doelgroep 15-44) en de aandacht voor het nieuwe 'glazen' huis en zijn bewoners bleef in de weken die volgden niet aflatend : de dagelijkse uitzendingen werd door gemiddeld 323.102 kijkers gevolgd (marktaandeel 21,5 % op doelgroep 15-44) en de wekelijkse live-uitzendingen op maandag door gemiddeld 448.743 kijkers (24,9% op doelgroep 15-44).
Ook de Big Brother-website was een succes. Gemiddeld waren er dagelijks 59.732 unieke bezoekers en 870.729 page requests. De dag na de Kick Off registreerden we zelfs 2.500.000 page requests : een duizelingwekkend hoog aantal, een unicum. De voorbije drie maanden werd de livestream meer dan 5.000.000 keer bezocht en opmerkelijk is ook dat elke bezoeker gemiddeld 20 minuten naar de livestream keek.
Nico Nulens, antennemanager KANAALTWEE : 'Big Brother is over de hele lijn een succes geweest. Dagelijks op zoveel trouwe kijkers kunnen rekenen, dat is een hartverwarmende vaststelling. Big Brother heeft als moeder van alle reality-programma's bewezen nog steeds enorm veel mensen aan te spreken! We merkten bovendien een positieve weerslag op andere KANAALTWEE-programma's waardoor we het voorjaar afsluiten met 13% marktaandeel (op doelgroep 15-44), wat niet alleen een groei van 43% is ten opzichte van 2005 (9%) maar ook het beste voorjaarsresultaat ooit voor KANAALTWEE. De bijzonder positieve en stabiele kijkcijfers van alle Big Brother-uitzendingen tijdens de voorbije drie maanden en het feit dat gisterenavond meer dan 600.000 mensen afstemden op de finale, … dat kunnen we op programmatorisch vlak niet negeren. KANAALTWEE en Endemol zetten daarom graag hun schouders onder een nieuwe reeks. Wanneer die er precies zal komen en welke invalshoek het concept deze keer zal krijgen, daar gaan we de komende maanden hard aan werken want inventiviteit blijft de sterkte van de Vlaamse Big Brother. En we nodigen alle mensen die uitkijken naar een 'unieke levenservaring', zoals verliezend finalist David Tonnet het gisteren zo treffend verwoordde, uit zich vanaf nu kandidaat te stellen.
Lees ook :
Een overzicht met al het televisienieuws in je mailbox? Schrijf je dan nu in voor 'TV-Visie extra' via dit invulformulier ! Een aanrader!
http://www.KANAALTWEE.be
Meer artikels over VTM 2
Meer artikels over EndemolShine Belgium
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Big Brother 5 (KANAALTWEE)
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- CAMILLE, Metejoor en Gert & James: eerste artiesten voor 'Tien Om Te Zien' zijn bekend
- Zanger Jaap Reesema presenteert 'Sing With Me'
- Kijkcijfers: woensdag 10 juni 2026
- Nieuw programma 'Mischa en de mannen die het beter weten' bij AVROTROS
- Kijk 'Wild Vacation Rentals' nieuw op HGTV
- VRT 1 trapt WK 2026 af met vooruitblik en bijzondere terugblik naar Mexico 1986
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- Vanavond in 'Opsporing Verzocht'
- '3FM Serious Request' komt in actie voor de Nederlandse Brandwonden Stichting
- JOE slingert positiviteit de ether in met 'JOE Oranjedag' voor een winnend Oranje
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril
Kijktip van de dag

Terwijl moeder Lisa herstelt van een maagzweer, proberen Jef en Ida vergeefs sfeer te brengen in het café. De klanten blijven weg uit 'De Lichttoren' en Rik stelt voor te verkopen. Dan duikt onverwacht Kostas Papadopoulos op.
'Lili en Marleen', om 20.00 uur op VTM.
































