Kanaal Z-programma beste interculturele programma van Vlaanderen

'AndersgeToond', een programma van Kanaal Z heeft de Interculturele TV-prijs van het Minderhedenforum gewonnen. Met de Interculturele Tv-prijs wil het Minderhedenforum, de koepel etnisch-culturele verenigingen in Vlaanderen en in Brussel, de makers van de 'beste interculturele televisie van Vlaanderen' in het zonnetje zetten en de Vlaamse tv-wereld stimuleren om meer en betere interculturele televisie te maken.
Een jury van 10 allochtone kijkers nomineerde 8 programma's uit 27 inzendingen. (in alfabetische volgorde):
- 'AndersgeToond', Kanaal Z
- 'Chirurgen', Vitaya
- 'Diva’s', niet uitgezonden (Beeldkas)
- 'Peking Express', VT4
- 'Rwina', VRT
- 'Man Bijt Hond', VRT (Woestijnvis)
- 'So you think you can dance', VTM
- 'Super 8', Acht
Kanaal Z wilde met haar programma het allochtoon ondernemerschap in Vlaanderen bevorderen via een 13-delige tv-reeks waarin succesvolle ondernemers van allochtone origine werden geportretteerd. De 13 ondernemers hebben hun roots in diverse landen en culturen – en zijn in hoge mate 'self made man' of 'self made woman'. Gezien de omvang van de Marokkaanse en Turkse gemeenschap in onze contreien, was het de bedoeling dat ondernemers uit die gemeenschappen ook het sterkst vertegenwoordigd zijn in de uiteindelijke selectie van de 13 ondernemers.
Het portret van de ondernemers werd niet alleen geschetst vanuit hun bedrijfsactiviteiten én de moeilijkheden/knelpunten die ze ondervonden om hun onderneming uit te bouwen, maar ook vanuit hun familiale, culturele en religieuze achtergrond – om af te toetsen of/hoe ondernemerschap tot sterkere integratie in de Vlaamse samenleving bijdraagt.
Elke aflevering bevatte ook telkens een mini-reportage over een recent gestarte allochtone ondernemer, die van de ervaren ondernemer advies meekreeg.
De titel 'AndersgeToond' verwijst zowel naar de allochtone ondernemers zelfs, die anders zijn, als naar de andere invalshoek. Kanaal Z wilde afstappen van de allochtonen die alleen maar op een negatieve manier in het nieuws komen. Bedoeling was om de allochtone gemeenschap anders te tonen, vandaar 'AndersgeToond'.
Zo kon men een ander beeld scheppen van de allochtone gemeenschap in ons land en een aantal vooroordelen wegwerken. De succesverhalen van de 13 ondernemers kunnen andere allochtonen aanzetten om ook een eigen zaak op te starten.
Deze unieke reportagereeks werd mede mogelijk gemaakt met de geldelijke steun van de overheid, agentschap Economie, afdeling Economisch Ondersteuningsbeleid.
Mieke Van Dessel, producer, regisseur en researcher voor dit programma heeft met de productionele hulp van Aart De Zitter deze reportagereeks gerealiseerd in opdracht van Kanaal Z.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit zijn de winnaars van 'Huis Gemaakt 2026'
- Sporza klaar voor WK voetbal 2026: dit mag je verwachten op tv, radio, online en VRT MAX
- 'We zijn er Bijna!' reist door het land van de goden
- Kijkcijfers: dinsdag 9 juni 2026
- Margriet Hermans binnenkort te zien in nieuw seizoen van ‘De Verraders’
- VRT 1 trapt WK 2026 af met vooruitblik en bijzondere terugblik naar Mexico 1986
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- Vanavond in 'Opsporing Verzocht'
- JOE slingert positiviteit de ether in met 'JOE Oranjedag' voor een winnend Oranje
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina'
Kijktip van de dag

Liveverslag van Mexico - Zuid-Afrika, wedstrijd op speeldag één in groep A van het WK voetbal 2026 in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Mexico City Stadium in Mexico-Stad, Mexico. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Commentaar: Peter Vandenbempt.
'Sporza: FIFA WK voetbal 2026', om 20.20 uur op VRT 1.




































