(Ge)buis(d) !?: '1&70'

Een geslaagde seksuele uitspatting staat of valt met de uitvoering van het voorspel. Wanneer dit voorspel elke stoutmoedige verwachting inlost, is er maar weinig wat de pret achteraf nog kan bederven. Dat weten ook de programmastrategen van Vlaanderen's grootste televisiezenders, want zij trachten zoveel mogelijk kijkers te betrekken in hun stoeipartijen die in de televisionele kamasutra 'Blokken', 'Te nemen of te laten' en '1 & 70' worden genoemd.
V
TM heeft jaar na jaar lijdzaam moeten toezien hoe de meeste kijkers ingingen op de 'avances' van Ben Crabbé en de zijnen om met de blokken te spelen. Toegegeven, dat zijn hoogst eigenaardige seksinstrumenten, maar de meeste mensen zien er geen graten in. Dat tot groot ongenoegen van de commerciële omroep die met vreselijke producties als 'Safe' en 'VIPS' de kijker niet wist aan te trekken, integendeel.
Dan maar het ultieme offensief moet Jan Segers (programmadirecteur VTM red.) gedacht hebben. Niet alleen brengt VTM een gloednieuwe quiz op het scherm onder de naam '1&70', evenzeer opmerkelijk is de man die de quiz in goede banen moet leiden. Geen voorspel meer met Rani De Coninck, noch met Kris Borgraeve, maar wel met Koen Wauters, in een niet zo ver verleden nog verantwoordelijk voor het in zwijm vallen van honderden gillende bakvisjes.
In '1&70' neemt eén kandidate het op tegen, u raadt het al, zeventig medekandidaten. Inzet, een smak geld. In wezen is '1&70' een verkapte versie van grote broer 'Eén Tegen Honderd', met dat verschil dat Koen Wauters er enkele rimpels heeft bijgekregen en dat de spanning en 'donkerheid' niet in die maten aanwezig zijn als bij de grote broer.
Als het de bedoeling is om een bijzonder afstandelijk voorspel te presenteren, dan is VTM wonderwel in haar opdracht geslaagd. Want op geen enkel moment 'leeft' de kijker mee met het hele gebeuren waar bij wijze van spreken slechts om de drie minuten een vraag wordt gesteld. Veel te weinig voor een programma dat als 'quiz' naar voren wordt geschoven. In de veronderstelling dat we allemaal een beetje competitiebeestjes zijn, is kijken naar '1&70' een dikke afknapper. Veel te veel gedoe rond de zeventig mensen in het publiek die hun oerinstincten laten botvieren telkens wordt bekendgemaakt hoeveel van hen afvallen nadat ze een verkeerd antwoord gaven. Waarom dat wansmakelijke gebrul wordt geproduceerd, is mij een raadsel.
De applausmeester, die ik ervan verdenk dat hij er in z'n vrije tijd vreemde hobby's met oerang-oetangs op nahoudt, verdient een vervroegd pensioen.
VTM moet het simpeler houden. Wanneer ze volgend televisieseizoen broeden op een nieuw voorspelletje, is het aan te raden om het aantal deelnemers tot twee te beperken en het aantal vragen die gesteld worden, te vermeerderen. Zo geef je de kijker tenminste de kans 'mee te leven' met de kandidaten (probeer dat maar eens met zeventig deelnemers )...
Waarom niet eenzelfde concept als 'Blokken', maar dan een '4 op een rij'-versie? 't Is eens wat anders!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Het televisienajaar 2006
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- NPO en Disney+ kondigen eerste samenwerking aan voor Nederlandse versie van 'Wolven: het spel van list en bedrog'
- Kijkcijfers: donderdag 11 juni 2026
- CAMILLE, Metejoor en Gert & James: eerste artiesten voor 'Tien Om Te Zien' zijn bekend
- Zanger Jaap Reesema presenteert 'Sing With Me'
- Kijkcijfers: woensdag 10 juni 2026
- Yvon Jaspers, Leo Alkemande, Özcan Akyol en Jörgen Raymann in vijfde seizoen van KRO-NCRV's 'Kloostergasten'
- VRT 1 trapt WK 2026 af met vooruitblik en bijzondere terugblik naar Mexico 1986
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- 'FM op 5' opent zaterdag De Week van de Jaren 70
- Radio feestweek van het jaar van start op Qmusic: 'De Foute 1500'
- '3FM Serious Request' komt in actie voor de Nederlandse Brandwonden Stichting
- JOE slingert positiviteit de ether in met 'JOE Oranjedag' voor een winnend Oranje
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
Multimedia SPOTLIGHT
-
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril
Kijktip van de dag

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.
'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.































