Finse monsters winnen 51ste Eurovisiesongfestival

zondag 21 mei 2006

De Finse groep Lordi heeft zaterdagavond met het eigenzinnige metalnummer 'Hard Rock Hallelujah' het 51ste Eurovisiesongfestival in Athene gewonnen. Het is voor de Finnen de allereerste keer dat zij het festival winnen. Ze haalden het met ruime voorsprong op concurrenten Rusland en Bosnië-Herzegovina. Alle landen uit de top drie waren donderdag al te horen in de halve finale.

N


iet zozeer het metalnummer viel op, maar wel de maskers van Lordi bezorgden Finland uiteindelijk de overwinning. Maar liefst zeven keer ging Lordi lopen met de maximumscore van 12 punten. Met 292 punten, een voorsprong van ruim 50 punten versloeg Finland zijn concurrenten Rusland (248) en Bosnië-Herzegovina (229).  

Opmerkelijk tijdens de puntentelling was het optreden van Yasmine. Tijdens het lezen van de Belgische punten hield zij een kaartje met 'We love Kate Ryan' in beeld. Het publiek in de zaal reageerde met een spontaan applaus. Ook het presentatorsduo in Athene bevestigde dit met de woorden 'Kate was wonderful'. Yasmine kon deze opmerking niet laten liggen en reageerde eveneens gevat met 'Yes, we thought so too'.

Ook het Nederlands puntenverslag ging niet onopgemerkt voorbij. VARA-presentator Paul de Leeuw vergeleek de Griekse presentator Sakis met één van de personages uit 'Will & Grace' om vervolgens tegen alle regels in alle punten voor te lezen. Uiteindelijk probeerde de Leeuw ook nog de Griekse god te verleiden en wisselden ze zogezegd hun gsm-nummer uit.

Iedere ochtend een actueel nieuwsoverzicht in je mailbox? Schrijf je dan nu in voor 'TV-Visie extra' via dit invulformulier en dagelijks bij zonsopgang zitten wij in je mailbox. Een aanrader!

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Eurosong 2006

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.

'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Recht op recht
    14:30
    Dierendokters 24/7
  • 10:00
    Lentebeelden
    17:10
    Jamie Cooks the Mediterranean
  • 13:55
    De avonturen van kleine pinguïn
    14:00
    Tik Tak
  • 13:35
    Chicago Fire
    16:20
    I Can See Your Voice
  • 13:00
    World Cup of Darts 2026
    17:10
    Foute Vrienden Australië
  • 13:45
    Departure
    14:40
    Bridget Jones's Baby
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:55
    Airwolf
  • 09:05
    Geen uitzending
    15:45
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    15:00
    Geen uitzending
  • 13:45
    Friends
    14:45
    Huizenjagers
  • 13:30
    Fire Country
    14:20
    NCIS
  • 13:45
    Two and a Half Men
    15:40
    Formule 1
  • 13:40
    Property Brothers
    16:25
    Chateau Meiland: En Route
  • 13:40
    Snapped
    17:00
    World's Most Evil Killers
  • 13:51
    Alle Zaken op een Rijtje
    14:10
    Video Experience Day 2026
  • 13:53
    Jong geleerd
    14:00
    Vitamine 55
  • 13:45
    De Garde van Gert
    14:15
    Meat Timon
  • 13:25
    Midsomer Murders
    15:25
    Miss Scarlet
  • 13:45
    Below Deck Mediterranean
    18:05
    White Collar
  • 13:10
    Het Familiediner
    14:00
    Keuringsdienst van Waarde
  • 13:50
    Meldpunt Actueel
    14:20
    MAX Maakt Mogelijk Helpt
  • 13:45
    Mees Kees
    14:10
    De Dodelijkste 60