'Fata Morgana': 5 sterren voor Bornem

zondag 22 juli 2007

Bornem kreeg de voorbije week de kans om een 5-sterrengemeente te worden. Zangeres Kate Ryan wilde dat het dorp terugkeerde naar 1831, toen België onafhankelijk werd. Het hele dorp stond in rep en roer om alle opdrachten zo goed mogelijk uit te voeren en die vijf sterren binnen te halen.

Maan

dag werden enkele inwoners overvallen door Steph en Geena Lisa met de vraag of ze wilden meewerken aan 'Fata Morgana'. De meesten schrokken, maar vijf mensen wilden er volledig voor gaan. Deze vijf moesten zorgen voor een kopie van de eerste stoomtrein die in België reed, wafels die op authentieke wijze gemaakt werden, de Bornemse gazet die op minstens 1.000 exemplaren moest gedrukt worden, er moesten 500 vlaggen uit Belgische steden en gemeenten verzameld worden en tot slot moesten er tien taferelen uit de 19de eeuw uitgebeeld worden.

De meeste sleutelfiguren hebben zich de afgelopen week meermaals afgevraagd waar ze mee bezig waren, maar dankzij de steun van veel vrienden familie bleven ze doorbijten. Tijdens de volksvergadering op woensdag konden de sleutelfiguren op veel steun rekenen van de andere inwoners.

Het weer zat al goed, het enige waar iedereen nog op hoopte waren de vijf sterren. Johan mocht als eerste zijn zelfgemaakte locomotief laten zien. L'éléphant, zo heette de eerste locomotief, werd nagemaakt met 600 kg hout en ongeveer 2.000 spijkers. Kate Ryan was meer dan tevreden en reikte met plezier de eerste ster uit. Tien taferelen uit 1830 naspelen is niet simpel, toch vond Louisa genoeg figuranten die iedereen mee naar de 19de eeuw wilden nemen. De tweede ster was binnen. Een krant uit 1830 opnieuw drukken is sneller gezegd dan gedaan. Eerst en vooral moesten er artikels in het oud-Nederlands geschreven worden, daarna moest alles letter per letter gezet worden op de oude drukpersen van toen. Siska slaagde er, ondanks enkele tegenslagen, toch in om 1.200 exemplaren te drukken. Ook ster nummer drie was een feit. 500 vlaggen verzamelen is geen sinecure. Er zijn in totaal ongeveer 580 steden en gemeenten in België waarvan er zo'n 550 een vlag hebben. Niels doorkruiste het hele land op zoek naar de vlaggen. Alsof dat nog niet genoeg was, moest er ook een heel spektakel voorzien worden. Niels zorgde voor een vierde ster toen er 540 vlaggen verzameld werden. Bij de laatste opdracht werd het pas echt spannend. Eefje had de opdracht gekregen om 10.000 wafels te bakken, maar dankzij het goede weer daagde er veel meer volk op dan verwacht. Er werden 11.700 wafels geteld, opdracht geslaagd en de vijfde ster was binnen.

Bornem is vanaf nu dus een vijf-sterrengemeente.
Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Fata Morgana 2007

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Terwijl moeder Lisa herstelt van een maagzweer, proberen Jef en Ida vergeefs sfeer te brengen in het café. De klanten blijven weg uit 'De Lichttoren' en Rik stelt voor te verkopen. Dan duikt onverwacht Kostas Papadopoulos op.

'Lili en Marleen', om 20.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    23:20
    VRT NWS laat
  • 20:35
    De Afspraak op vrijdag
    21:30
    The Tower
  • 21:00
    Geen uitzending
    22:30
    VRT NWS Journaal
  • 21:15
    I Can See Your Voice
    23:10
    Heel Mijn Hart
  • 19:00
    World Cup of Darts 2026
    00:00
    Boss Level
  • 20:35
    Skyscraper
    22:30
    Enough
  • 20:35
    Arachnophobia
    22:30
    Uncle Buck
  • 20:50
    Narcos
    22:45
    ER
  • 20:35
    Coppers
    22:30
    Airwolf
  • 20:40
    What Happens in Vegas
    22:40
    RAUW: Nick Bril
  • 20:35
    Elsbeth
    22:25
    CIA
  • 20:35
    Into the Storm
    22:10
    Transfusion
  • 20:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    21:45
    48 Hours to Buy
  • 20:30
    Death Row Confidential: Secrets of a Serial Killer
    23:40
    Without a Trace
  • 21:23
    Trends Talk
    21:58
    Z-Nieuws
  • 21:22
    Publireportage
    22:00
    More Than A Feeling
  • 20:40
    Loïc zot van koken weekmenu
    21:30
    Open Vuur
  • 21:00
    Silent Witness
    23:15
    McDonald and Dodds
  • 20:35
    Scandal
    22:25
    Soul
  • 20:40
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    23:25
    NOS Journaal Laat
  • 21:05
    Café Kockelmann
    22:00
    Nieuwsuur
  • 20:20
    Toppers in Concert 2025
    23:40
    De Grannies van Amsterdam