EXQI-topman Fehervari: 'Oorlogstaal ligt niet in onze aard'

Maandag 22 februari neemt EXQI Plus zijn langverwachte start. De zender wil stap voor stap verder bouwen aan zijn toekomst in het Vlaamse medialandschap. EXQI-topman Gabriel -Fe- Fehervari blikt terug naar de voorbije (woelige maanden), maar wil vooral naar de toekomst kijken.
Gabriel -Fe- Fehervari, CEO van EXQI nv verwoordt de start van EXQI Plus als volgt:
'Midden augustus 2009 kreeg EXQI Plus de toelating van Telenet om analoog op de kabel verdeeld te worden. Sindsdien is er hard gewerkt om EXQI Plus rond te krijgen, met een ploeg van zo’n 50 vaste medewerkers en nog eens evenveel freelancers uit de mediasector.
Dat een ernstige zender niet op een maand tijd kan worden opgestart, weet iedereen. Beweringen alsof de zender daardoor al herhaaldelijk werd uitgesteld zijn onterecht. Een gewetensvolle ondernemer zoekt naar tactisch het beste moment en start maar als hij er klaar voor is. Dat is 22 februari geworden, na de carnavalsvakantie en in de laatste dagen van de Olympische Winterspelen die op EXQI Sport worden uitgezonden.
De economische situatie is zeker niet de meest gunstige, maar het is vooral het gebrek aan solidariteit van de collega’s uit de mediawereld zelf en het opjagen van onze eigen mensen waardoor we bijkomende horden moesten nemen.
We hebben bewust niet gereageerd op al de negatieve berichtgevingen, omdat reageren niet strookt met onze hoofdwaarde: op een positieve manier ondernemen en in ons geval positieve tv brengen. Oorlogstaal ligt niet in onze aard en wie ons kent, weet dat Alfacam en EXQI net voor het tegenovergestelde staan. Het is niet onze bedoeling om bestaande mediagroepen of tv-zenders de loef af te steken. EXQI wordt een mediaproject dat met geen bestaande mediavorm kan worden vergeleken: geen print, geen traditionele tv-zender, … . Dat we willen samenwerken en de hand reiken, hebben we al dikwijls herhaald en brengen we ook in de praktijk. Bijvoorbeeld met de VRT m.b.t. de sublicentie van de Olympische Winterspelen in Vancouver.
Het project EXQI uitbouwen zal jaren in beslag nemen. EXQI Culture bestaat inmiddels al 3,5 jaar, EXQI Sport twee jaar en EXQI FM bijna een jaar. Duurzaamheid en langetermijndenken vormen een tweede belangrijke waarde van EXQI.
Bovendien is het een uniek en innovatief project zodat veel beslissingen moeten herzien en aangepast worden. Noem het misschien een zottenkot, maar wel eentje waarvoor we niet beschaamd zijn en waar we fouten durven toegeven en beslissingen durven bijstellen.
We hebben lang gewikt en gewogen om voor EXQI Plus in Vlaanderen de exacte positionering vast te leggen. Net om niet voor de voeten van bestaande zenders te lopen. EXQI Plus beschouwen we als een portaalzender, bij wijze van spreken een ontvangstruimte waar je een bepaald aanbod kan vinden, maar van waaruit je verder naar de andere themazenders kan.
We hebben gekozen om te beginnen met een progressieve programmatie. Dat wil zeggen dat we starten met een vast informatieblok van een uur en dat we wekelijks verrijken met kwalitatieve docureeksen van eigen bodem en met muziek, sport en ontspanningsprogramma’s.'
Lees ook:
EXQI Plus kiest voor klokvast schema en kwaliteit
Nieuwe sitcom 'Kiekens' niet (onmiddellijk) op EXQI Plus
PRIMEUR: Schema startweek EXQI vroegtijdig uitgelekt?
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: EXQI Plus: de nieuwe zender van Alfacam
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VTM zoekt kandidaten voor nieuw seizoen van ‘Huis Gemaakt’
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- NPO en Disney+ kondigen eerste samenwerking aan voor Nederlandse versie van 'Wolven: het spel van list en bedrog'
- Kijkcijfers: donderdag 11 juni 2026
- Liefhebbers van 'South Park' opgelet: seizoen 29 vanaf september op Comedy Central
- 'Vroege Vogels' is zondag op de Oostvaardersdijk in Flevoland
- Dit zie je zondag in 'Mocros'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' vanuit Weesp
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'FM op 5' opent zaterdag De Week van de Jaren 70
- Radio feestweek van het jaar van start op Qmusic: 'De Foute 1500'
- '3FM Serious Request' komt in actie voor de Nederlandse Brandwonden Stichting
Multimedia SPOTLIGHT
-
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril
Kijktip van de dag

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.
'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.




































