Derde VRT-kanaal doodgeboren kind?

donderdag 14 juli 2011

Het lijkt niet goed te komen met de ambitieuze plannen van de VRT en Vlaams mediaminister Lieten. Gisteren bleek dat er binnen de Vlaamse meerderheid nog discussie was over het budget binnen de nieuwe beheersovereenkomst. Uiteindelijk zou er een typisch Belgisch compromis uitgewerkt zijn. Het derde VRT-kanaal start later en wordt bovendien slechts een 'light'-versie.

Gisteren bleek dat meerderheidspartijen CD&V en N-VA niet bereid waren om 20 tot 25 miljoen euro extra te betalen voor de VRT. Volgens bronnen van De Standaard zou men nu uitkomen op 295 miljoen, een bedrag dat in de lijn ligt van het huidige 290 miljoen euro. Slecht nieuws voor de VRT, want die zou gerekend hebben op 305 miljoen euro.


Volgens CD&V-mediaspecialist Carl Decaluwé betekent dit dat mediaminister Lieten de plannen voor het derde VRT-kanaal moet terugschroeven. Zowel bij CD&V als N-VA ziet men weinig in dit derde kanaal. Bovendien is men daar van mening dat de lancering van een derde kanaal in tijden van besparingen wel een heel slecht signaal is. Het plan helemaal begraven was echter geen optie, aangezien zowel minister Lieten als de voorzitter van de raad van bestuur, de CD&V-er Luc Van den Brande, hun nek hebben uitgestoken voor dit plan.

En zo komt men bij het ultieme compromis: een derde 'light' net waardoor iedereen zijn gezicht kan redden. De N-VA zou gesust zijn met hogere streefcijfers voor het uitzenden van Vlaamse en Nederlandstalige producties.

Het derde net is eigenlijk het oorspronkelijke plan: Ketnet en Canvas ontdubbelen zodat de kinderprogramma's niet langer onderbroken moeten worden voor sport. Hiermee is niet alleen de jongerenzender van mediaminister Lieten begraven, maar zal ook Canvas niet verder ontwikkeld kunnen worden tot volwaardige nieuwszender, een droom van Leo Hellemans, directeur Media van de vRT.

In een ultieme poging om het plan nog te redden lanceerde de VRT nog een denkspoor om extra geld op te halen door reclame en sponsoring. Hiervoor zou het plafond voor sponsoring opgetrokken kunnen worden van 10 naar 15 miljoen euro, een scenario dat CD&V en N-VA niet zien zitten omdat de VRT zo de commerciële zenders nog meer beconcurreert.

Ofwel vrijdag of ten laatste eind volgende week zou de definitieve beheersovereenkomst getekend moeten worden.

Bron: De Standaard


 


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: VRT: beheersovereenkomst 2012-2016

volledig dossier
VRT

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.

'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Recht op recht
    14:30
    Dierendokters 24/7
  • 10:00
    Lentebeelden
    17:10
    Jamie Cooks the Mediterranean
  • 13:45
    De WieWats
    13:55
    De avonturen van kleine pinguïn
  • 13:35
    Chicago Fire
    16:20
    I Can See Your Voice
  • 13:00
    World Cup of Darts 2026
    17:10
    Foute Vrienden Australië
  • 13:45
    Departure
    14:40
    Bridget Jones's Baby
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:55
    Airwolf
  • 09:05
    Geen uitzending
    15:45
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    15:00
    Geen uitzending
  • 13:45
    Friends
    14:45
    Huizenjagers
  • 13:30
    Fire Country
    14:20
    NCIS
  • 13:45
    Two and a Half Men
    15:40
    Formule 1
  • 13:40
    Property Brothers
    16:25
    Chateau Meiland: En Route
  • 13:40
    Snapped
    17:00
    World's Most Evil Killers
  • 13:36
    City Reports
    13:51
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 13:38
    Lifestyle en wonen
    13:53
    Jong geleerd
  • 13:45
    De Garde van Gert
    14:15
    Meat Timon
  • 13:25
    Midsomer Murders
    15:25
    Miss Scarlet
  • 13:45
    Below Deck Mediterranean
    18:05
    White Collar
  • 13:10
    Het Familiediner
    14:00
    Keuringsdienst van Waarde
  • 13:10
    Nederland op film
    13:50
    Meldpunt Actueel
  • 13:45
    Mees Kees
    14:10
    De Dodelijkste 60