'De Laatste Show' vanaf maandag terug op Eén

dinsdag 25 augustus 2009

'De Laatste Show' viert dit jaar zijn tiende verjaardag. Tien jaar is het geleden dat 'De Laatste Show'-band voor het eerst ten dans speelde. Het was ongeveer tien uur 's avonds en Bruno Wyndaele ontving zijn eerste gasten. In een rode zetel. Die gasten waren Helmut Lotti, Noël Slangen en een Gentse flik. En in de rubriek Jo en Joke zette een zekere Joke Schauvliege haar eerste stappen in de politiek.

T


ien jaar later weten we dat Helmut Lotti die avond in 1999 een pruik droeg. Joke Schauvliege is intussen onze minister van Cultuur, en 'De Laatste Show' begint straks aan zijn elfde seizoen. Nog steeds op de tonen van 'De Laatste Show'-band. Maar wel met een gloednieuwe presentator: Michiel Devlieger.

Michiel Devlieger verscheen voor het eerst op televisie in 1994. Je zou het niet meer zeggen, maar hij had een krollenkapsel waar Marouane Fellaini jaloers op zou zijn. Gelukkig beschikte Michiel ook over een flinke dosis improvisatietalent. Wat van pas kwam in 'Onvoorziene Omstandigheden' met Mark Uytterhoeven.

Vijftien jaar later weten we dat Michiels kapsel in 'Onvoorziene Omstandigheden' verrassend genoeg géén pruik was. Sindsdien heeft Michiel aan tal van programma's meegewerkt, doorgaans van de soort waar een mens voor thuisblijft: 'Schalkse ruiters', 'De mol', 'De parelvissers' en 'Van vlees en bloed'.

Bij 'De Laatste Show' treedt Michiel in de voetsporen van Frieda Van Wijck, Mark Uytterhoeven en Bruno Wyndaele. Devlieger: "Ik werk graag veel en hard. Al moet ik zeggen dat 'De Laatste Show' wel een erg grote boterham is. Vier keer per week vijftig minuten tv, en dat veertien weken lang: dat is 2.800 minuten tv! Terwijl ik uit een ritme kom waarin we een kleine drie jaar gewerkt hebben aan 350 minuten tv! In je hoofd is dat iets compleet anders. Vergelijk het met iemand die eerst de marathon heeft gelopen en het nu eens wil proberen in de sprint. We zullen zien hoe dat afloopt."

Nieuw in het elfde seizoen!
Wat is er - behalve de presentator - nóg nieuw in het elfde seizoen van 'De Laatste Show'?

Om te beginnen het decor. Vorig jaar stonden er zetels, het jaar voordien een tafel. Dit jaar zullen er zetels zijn én een tafel. En ook nog een aparte rubriekset. En het podium van 'De Laatste Show'-band. Dankzij die verschillende sets kan Michiel gasten interviewen waar ze het best tot hun recht komen, naargelang de toon of het thema van het gesprek. Het publiek zit in het midden en verhuist met stoel en al van de ene naar de andere set.

Maar er zijn ook drie nieuwe rubrieken in 'De Laatste Show'.

Niet Nieuw
Wat is er niét nieuw in het nieuwe seizoen van 'De Laatste Show'?

'De Laatste Show'-band
Onder het motto: never change a winning team. Niet weg te denken uit De laatste show: de hardstwerkende rock-'n-rollband op uw televisiescherm: de machtige 'Laatste Show'-band onder leiding van zilveren vos Patrick Riguelle. Zij zullen weer dag na dag tal van muzikanten uit de meest diverse genres op hun eigen en vooral oerdegelijke wijze begeleiden. Jonge belofte of gevestigde waarde: 'De Laatste Show'-band maakt geen onderscheid in rang of stand. Zij doen voor iedereen even hard hun best. En voor Carla Bruni nog net iets harder. En als er geen muzikale gast is, doen ze het zelf wel. Het resultaat is vaak minstens even verbluffend, zo niet nóg beter.

Gasten
Geen 'Laatste Show' zonder een goedgevulde zetel. En in tien jaar zijn er wel wat grote namen de revue gepasseerd: van Soeur Emmanuelle tot Dita Von Teese. Van Cecilia Bartoli tot Dave Grohl. Maar ook Cécile de France, Carla Bruni, Simon Vinkenoog, Sharleen Spiteri, Mike Powell, Marianne Faithfull, Luka Bloom, Paul Verhoeven, José Manuel Barroso, MC Solaar, Bon Iver, Ray Cokes, Keziah Jones, Stephen Frears, Tyson Gay, Joanna Lumley, Maceo Parker, Ben Kingsley, Richard Virenque, Moby, Michel Fugain, Michael Franti, Chris Isaak, Randy Newman, George Hincapie, Morgan Freeman, Roger Moore, Ike Turner, Jane Birkin, Joe Cocker, Jools Holland & Sam Brown, Kim "This show is blowing my mind!" Cattrall, Julien Clerc, Coolio, Philippe Geluck, Benoît Poelvoorde, Luc Besson, Lionel Richie, Tori Amos, Henri Salvador, Joseph Fiennes, Róisín Murphy, The Pointer Sisters, Heather Nova, Justine Henin, Tom Jones, Bryan Ferry en Showbizz Bart. Allemaal waren ze ooit te gast in 'De Laatste Show'.

Wie er dit seizoen komt, weten we natuurlijk nog niet. Maar het wordt een boeiende combinatie van groten der aarde en nobele onbekenden.

'De Laatste Show', vanaf maandag 31 augustus, van maandag tot donderdag rond 22.00 uur op Eén.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Het tv-najaar van 2009

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Sporza logo 2026

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.

'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:55
    Spoed 24/7
    23:55
    Thuis
  • 22:55
    Deep Deception
    23:46
    Het weer
  • 22:55
    VRT NWS journaal met VGT
    23:40
    Geen uitzending
  • 23:15
    Chicago Fire
    00:15
    The Good Doctor
  • 23:25
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
    00:25
    Blind getrouwd: Australië
  • 23:25
    Departure
    00:20
    How I Met Your Mother
  • 22:20
    Wake of Death
    00:00
    All New Traffic Cops
  • 22:50
    ER
    00:25
    Suits
  • 23:20
    Nonkel Jef
    23:50
    Ramona
  • 23:15
    RAUW: Nick Bril
    00:25
    De douane in actie
  • 23:20
    Modern Family
    00:25
    Fire Country
  • 23:20
    Blue Bloods
    00:15
    Oep z'n bakkes
  • 22:45
    Huizenjagers
    23:40
    Hello Goodbye
  • 23:10
    CSI: Crime Scene Investigation
    00:00
    The Rookie
  • 23:21
    CEO van mijn leven
    23:33
    Z-Food
  • 22:41
    Publireportage
    23:55
    5-voor-12
  • 23:15
    Hidden Gems
    00:05
    Toasted!
  • 22:55
    The Chelsea Detective
    23:55
    Miss Scarlet and the Duke
  • 23:10
    Law & Order: Special Victims Unit
    00:05
    Scrubs
  • 23:25
    NOS Journaal Laat
    23:50
    Pauw & De Wit
  • 22:45
    Konvooi
    23:35
    De Nachtzoen
  • 23:25
    Die Andere Late Night
    00:05
    Dertigers