Nationaal kampioenschap 'Red Bull: Fierste Ljepper' bij RTL 7

vrijdag 9 september 2011

In deze tweede editie worden de beste fierljeppers van Nederland uitgedaagd verder dan ooit te springen. Vijftien heren en acht dames, die zich door middel van kwalificatiewedstrijden geplaatst hebben voor de spannende finale, strijden tegen elkaar in Amersfoort. Naast professionele fierljeppers gaan ook enkele polsstokhoogspringers de uitdaging aan, waaronder voormalig wereldkampioen Rens Blom. Presentatie van het programma is wederom in handen van Sander Janson.

Op deze kampioenschap ontdekt de kijker dat fierljeppen een sport is met een zeer rijke geschiedenis en één van de meest complexe atletiekvormen is. Om records te breken moeten de verschillende onderdelen van een fierljepspong perfect beheerst worden. De atleet begint zijn sprong met een explosieve sprint naar het einde van de schans en springt daarna in de polsstok – die al in het water klaar staat – om vervolgens zo ver mogelijk naar boven te klimmen. Met stok en al zweeft de atleet naar voren om uiteindelijk met een krachtige afsprong zo ver mogelijk in het drijvende zandbed te landen.


In 2010 vond Red Bull Fierste Ljepper voor het eerst plaats voor de Rijksmunt in Utrecht. In deze tweede editie gaat de uitdaging voor de fierljeppers nóg verder. Naast de langere polsstok, hogere schans en dieper water, is het zandbed waarop de atleten landen verkleind. Bovendien is dit zandbed verplaatsbaar, wat de uitdaging nog groter maakt en de kans op de gevreesde natsprong vergroot.

'Red Bull: Fierste Ljepper', zaterdag 10 september om 19.00 uur bij RTL 7.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Terwijl moeder Lisa herstelt van een maagzweer, proberen Jef en Ida vergeefs sfeer te brengen in het café. De klanten blijven weg uit 'De Lichttoren' en Rik stelt voor te verkopen. Dan duikt onverwacht Kostas Papadopoulos op.

'Lili en Marleen', om 20.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:50
    Dodo
    03:00
    VRT NWS laat
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Zomerbeelden
  • 06:55
    Mojo Wisseltop
    06:00
    Tik Tak
  • 06:55
    LEGO Friends: The Next Chapter
    01:55
    Geen uitzending
  • 00:50
    Geen uitzending
    01:10
    Blind getrouwd: Australië
  • 06:00
    Qmusic
    01:30
    Geen uitzending
  • 02:10
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    This Is Us
  • 05:00
    Geen uitzending
    05:50
    Blue Bloods
  • 06:55
    911 Crisis Center
    02:00
    First on Scene
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:10
    Without a Trace
  • 04:07
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:52
    De ambachter
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:55
    Lekker Messy - Weekmenu
    02:00
    Lekker Messy
  • 06:00
    Death in Paradise
    02:20
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 06:55
    Storage Wars
    02:25
    Below Deck
  • 06:50
    NOS Journaal
    03:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 06:45
    MAX Geheugentrainer
    02:15
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 06:55
    Meneer Papier
    02:20
    EenVandaag