'EenVandaag' over de aanhoudende droogte

donderdag 2 juni 2011

We kennen Nederland allemaal als een nat land met veel water. Deze opvatting is echter niet helemaal waar, Nederland heeft ook met enige regelmaat te kampen met neerslagtekorten en droogte. De lente van 2011 is de droogste sinds we in 1906 landelijk de neerslag bijhouden. Dit heeft grote gevolgen voor de economie, deze loopt dit jaar naar schatting een half miljard euro schade op.

Deskundigen op het gebied van watermanagement Patrick Huntjens en Henk Veldhuizen, portefeuillehouder Water bij LTO, trekken vrijdag 3 juni in 'EenVandaag' aan de bel.


Het einde van de wereld?
De eindtijdprofeten buitelen over elkaar heen met data waarop de wereld vergaat. Eigenlijk hadden we er volgens dominee Camping uit Amerika al een week niet meer moeten zijn. Maar toen de Apocalyps afgelopen maand uitbleef heeft hij de datum aangepast naar 21 oktober 2011. Echter, volgens de Mayakalender vergaat de wereld op 21 december 2012. Waarom heeft het verhaal over de eindtijd van de aarde zo’n aantrekkingskracht? In 'EenVandaag' een bezoek aan 'De wachters van de Nacht', een groep gelovigen die zich in Aalten voorbereid op het einde van de wereld. Voordat het zover is, zal volgens de groep, Nederland nog getroffen worden door een overstroming. Aalten wordt dan Aalten aan zee.

Voorgeleiding Mladic
De van oorlogsmisdaden verdachte Bosnisch-Servische ex-legerleider Ratko Mladic zal vrijdag worden voorgeleid, in 'EenVandaag' aandacht hiervoor.

'EenVandaag', vrijdag 3 juni om 18.15 uur op Nederland 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Sporza logo 2026

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.

'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    Iedereen zomert
    20:12
    Joker+ en Lotto
  • 19:00
    De Campus Cup
    20:00
    Terzake
  • 19:45
    Karrewiet
    19:55
    Zo Cool!
  • 19:50
    Het Weer
    20:00
    Florentina
  • 19:10
    Blind getrouwd: Australië
    20:30
    De Hygiënepolitie
  • 19:35
    How I Met Your Mother
    20:35
    Dear John
  • 19:35
    All New Traffic Cops
    20:35
    The Detonator
  • 19:10
    S.W.A.T.
    20:50
    Fair Trade
  • 19:30
    David
    20:00
    Ramona
  • 19:25
    De Container Cup
    20:10
    Stukken van mensen
  • 19:45
    FBI: International
    20:35
    Horizon Line
  • 19:40
    Highway Thru Hell
    20:35
    The First 48
  • 19:40
    Chateau Meiland: En Route
    20:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 19:40
    Snapped
    20:30
    Snapped: Killer Couples
  • 18:25
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:40
    Zelf gedaan, goed gedaan
    19:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 19:25
    Sportfood
    20:00
    Peppe's Toscane
  • 19:10
    Father Brown
    20:05
    Hudson & Rex
  • 19:45
    Grey's Anatomy
  • 19:05
    Bloed, zweet en tranen
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:15
    Goed Verhaal
    19:55
    Rail Away
  • 19:25
    De Grannies van Amsterdam
    20:00
    Dertigers