Don & Elly in 'Man Bijt Hond': het complete verhaal

In maart en april van dit jaar was in 'Man bijt hond' de serie 'Don & Elly' te zien. Drie weken lang kwamen moeder en zoon dagelijks voorbij. Omdat dit veel bijzonder materiaal opleverde zendt Man bijt hond vrijdag 25 mei een 50-minuten durende documentaire uit waarin het complete verhaal in beeld gebracht is. Daarvoor is ook gebruik gemaakt van nog niet eerder uitgezonden opnames.
Don (50) leidde het leven van een junk. In de jaren tachtig stortte hij zich als gitarist volledig in de Haagse muziekscene. Met zijn band maakte hij punkmuziek en trad op tijdens grote festivals door heel Nederland, maar ook in Duitsland en België. Al snel leerde Don ook de zwarte kant van dat bestaan kennen. Hij kwam in aanraking met drank en drugs, raakte verslaafd en niet veel later viel de band uit elkaar. Om die leegte op te vullen ging hij heroïne gebruiken. 'Het gaf me een wollen deken in een koude wereld', vertelt Don. Vandaag de dag woont Don in Woodstock, een soort bejaardentehuis voor junkies, in het centrum van Den Haag. De heroïne heeft inmiddels plaats gemaakt voor methadon, maar het biertje staat nog altijd binnen handbereik.
Moeder Elly (80) heeft in haar leven veel voor haar kiezen gehad, maar ook al leidde haar zoon het leven van een junk zij heeft hem nooit in de steek gelaten. Zij heeft altijd veel steun in het geloof gevonden en is daardoor altijd op de been gebleven. Ze heeft Don altijd in de gaten gehouden en geholpen als dat mogelijk was. Als jonge moeder droomde ze over wat ervan haar zoon terecht zou komen, maar het liep helemaal anders. Toch is ze altijd onvoorwaardelijk achter haar zoon blijven staan.
In de periode dat 'Man bijt hond' dit bijzondere koppel volgde, gebeurde er een aantal onverwachte dingen. Zo is in de documentaire te zien hoe Don een aantal dagen de gevangenis in moet omdat hij zijn rekeningen niet wil betalen. Bovendien haalt Don herinneringen op met zijn goede vriend en huisgenoot Rene waar hij regelmatig muziek mee maakt tot Rene plotseling komt te overlijden aan de gevolgen van zijn wilde levensstijl.
Moeder en zoon zouden het beiden verschrikkelijk vinden als Don als eerste zou overlijden. Door zijn levenswijze heeft Don inmiddels het lichaam van een 70-jarige. Moeder Elly is voor een 80-jarige juist bijzonder fit. Ze gaat dan ook het liefst een paar keer per week bij zoonlief langs en neemt dan iets lekkers of een pakje shag voor hem mee. Het is zeker niet alleen somberheid, want Don en Elly beschikken over een gezonde dosis Haagse humor.
'Man Bijt Hond', vrijdag 25 mei om 18.55 uur op Nederland 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VTM zoekt kandidaten voor nieuw seizoen van ‘Huis Gemaakt’
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- NPO en Disney+ kondigen eerste samenwerking aan voor Nederlandse versie van 'Wolven: het spel van list en bedrog'
- Kijkcijfers: donderdag 11 juni 2026
- Liefhebbers van 'South Park' opgelet: seizoen 29 vanaf september op Comedy Central
- 'Vroege Vogels' is zondag op de Oostvaardersdijk in Flevoland
- Dit zie je zondag in 'Mocros'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' vanuit Weesp
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'FM op 5' opent zaterdag De Week van de Jaren 70
- Radio feestweek van het jaar van start op Qmusic: 'De Foute 1500'
- '3FM Serious Request' komt in actie voor de Nederlandse Brandwonden Stichting
Multimedia SPOTLIGHT
-
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril
Kijktip van de dag

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.
'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.




































