Nieuwe docu op Canvas: 'Age of Terror'

maandag 30 augustus 2010

Vanaf dinsdag brengt Canvas de vierdelig documentaire reeks 'Age of Terror' waarin de Britse journalist en presentator Peter Taylor toont hoe het terrorisme op het einde van de jaren '60 een nieuwe internationale dimensie kreeg, gedreven door de kracht van de media.

Het was het begin van een nieuw tijdperk: de globalisering van de terreur. Taylor illustreert dat aan de hand van vier ‘mijlpalen’ van het terrorisme: iconische terreurdaden die in ons collectief geheugen zitten, maar waarvan we hier voor het eerst het volledige verhaal vernemen, uitstekend gedocumenteerd en spannend verteld.


Het gaat om de vliegtuigkaping van de PLO in Entebbe in 1976, de IRA-bomaanslag in Enniskillen in 1987, de kaping van een Air France vliegtuig door de GIA in 1994 en de Al Qaeda-aanslag op de Amerikaanse ambassade in Naïrobi in 1998.

Peter Taylor is een veteraan van de Britse televisiejournalistiek. In de jaren ‘70 werkte hij voor This Week van ITV en vanaf de jaren ‘80 voor Panorama van BBC. Hij specialiseerde zich in het terrorisme en werd een autoriteit inzake het geweld in Noord-Ierland. Na de aanslagen van 9/11 focuste hij zich op het Islam-extremisme en Al Qaeda.

In Age of Terror combineert hij sprekende archiefbeelden en reconstructies met pakkende getuigenissen van mensen die de gebeurtenissen zelf meegemaakt hebben: de slachtoffers, de terroristen en de commando’s die hen bestreden. Aangevuld met zijn eigen commentaar en analyses, gebaseerd op zijn jarenlange journalistieke ervaring biedt de reeks een menselijk en evenwichtig beeld van wat terreur doet met alle betrokken partijen.

Aflevering 1: Terror International
Deze eerste aflevering vertelt het verhaal van de kaping van de Air France vlucht van 27 juni 1976 van Tel Aviv naar Parijs. Het toestel werd gekaapt door een internationale revolutionaire alliantie van twee Palestijnen en twee Duitse Marxisten. Na een tussenstop in Libië vloog het vliegtuig verder naar Oeganda. Op het vliegveld van Entebbe kreeg de actie de steun van het Oegandese leger. De terroristen eisten dat Palestijnse gevangenen werden vrijgelaten. Anders zouden ze de gegijzelden beginnen te executeren.

Daarop lanceerde het Israël een gedurfde commandoactie om de slachtoffers te bevrijden. Het werd een succes: 100 mensen werden veilig naar Israël teruggebracht. De gijzelnemers werden gedood, samen met een aantal Oegandese militairen. Drie gegijzelden verloren het leven, samen met de leider van het commando: Jonathan Netanyahu, de oudere broer van de huidige Israëlische premier. Voor het eerst was een terreuractie zo gemediatiseerd.

Zowel de kaping zelf als de bevrijdingsactie waren grensverleggend, in alle betekenissen van het woord. De terreur was voortaan geïnternationaliseerd. En de reactie van Israël werd als een schoolvoorbeeld beschouwd van hoe overheden moesten omgaan met terreur: niet toegeven aan de dreigementen en de daders tonen dat ze niet ongestraft hun gang konden gaan.

'Age of Terror', dinsdag 31 augustus om 22.10 uur op Canvas.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Najaar 2010: alle plannen, alle zenders!

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Sporza logo 2026

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.

'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    18:30
    Blokken
  • 16:15
    Sporza: Circuit Franco-Belge
    18:25
    Un monde à part
  • 18:05
    Lettersoep
    18:25
    Waiko: reis door de ruimte
  • 18:20
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie VIPS
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:55
    De Planckaerts
    18:40
    Home and Away
  • 18:15
    The Goldbergs
    18:40
    Home Economics
  • 17:45
    All New Traffic Cops
    20:35
    The Detonator
  • 18:20
    ER
    19:10
    S.W.A.T.
  • 18:10
    Sturm der Liebe
    19:15
    De keuken van Sofie
  • 17:30
    Huizenjagers
    18:25
    De Spor XL: kleine jongens dromen groot
  • 18:00
    Fire Country
    18:50
    The Rookie
  • 18:10
    3rd Rock From the Sun
    18:40
    Storage Wars
  • 17:55
    Hello Goodbye
    18:45
    Next Level Chef
  • 17:10
    A Murderer Upstairs
    18:45
    Killer at the Crime Scene
  • 18:00
    Z-Extra
    18:25
    Herhalingslus
  • 18:10
    Het appartement
    19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 18:20
    De Zomerkeuken
    18:55
    Comfort Food
  • 18:05
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:55
    Below Deck Mediterranean
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:15
    NOS Sportjournaal
    18:30
    EenVandaag
  • 18:15
    NOS Journaal Regio
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 18:20
    Vlogmania
    18:45
    Het Klokhuis