











































| zondag 2 oktober 2011 |
|
In de survivalreeks 'X-Treem' ging Bartel Van Riet (ook bekend van Groenland op Eén) dit voorjaar wekenlang op zijn eentje back-to-nature en toonde hij de Ketnet-kijkers hoe je kan overleven in de wilde natuur. Vanaf maandag 3 oktober trekt hij er opnieuw op uit, maar deze keer wordt hij vergezeld door vijf avontuurlijke Ketnetters: Robbe, Justine, Christiaan, Zinnia en Joanatan.
Het plan: een expeditie door de ongerepte natuur. Het doel: overleven en allerlei survivaltechnieken leren. Kortom: 'X-Peditie X-Treem'! Bartel neemt de vijf jonge avonturiers vier weken lang op sleeptouw door de wildernis. Tijdens hun overlevingstocht moeten ze telkens weer nieuwe hindernissen en obstakels overwinnen, als groep en enkel met de hulpmiddelen die moeder natuur hen biedt. Bartel leert hen de knepen van het vak en stelt hun vaardigheden op de proef.
Je weg vinden in een dichtbegroeid bos, een maaltijd maken voor de hele groep, rappel van een steile helling, een schuilplaats bouwen: de expeditieleden moeten het allemaal onder de knie krijgen. Ze moeten samenwerken, hun talenten juist inzetten, elkaar helpen en vertrouwen, en daardoor ook hun kracht als team beter leren kennen. Eén ding is zeker: 'X-Peditie X-Treem' wordt een unieke survivalexpeditie en een onvergetelijk avontuur!
'X-Peditie X-Treem' is een productie van Sultan Sushi voor Ketnet.
Het avontuur begint
Week 1 : op weg
Aflevering 1: maandag 3 oktober
Nadat alle rugzakken zij gepakt, duiken Bartel en de vijf stoere Ketnetters Robbe, Justine, Christiaan, Zinnia en Jonatan samen het bos in voor een onverschrokken avontuur, ver weg van de bewoonde wereld. Steile hellingen, rivieren, dichtbegroeide wildernis: niets is te X-Treem voor deze X-Peditieleden. De groep leert dat vuur maken een kwestie is van de juiste techniek en slaat voor het eerst een kamp op in de vorm van gezellige shelters.
In 'X-Peditie X-Treem', ontmoet Bartel vijf stoere Ketnetters. Justine, Christiaan, Robbe, Zinnia en Jonatan gaan samen met hem op avontuur. De voorbereiding op hun tocht is begonnen. Na een eerste vertrouwensspel, pakken de X-Peditieleden hun rugzak in met enkel het hoogstnodige materiaal.
Aflevering 2: dinsdag 4 oktober
De X-Peditie is afgetrapt! Bartel en zijn vijf compagnons staan al voor een eerste hindernis. Het wordt glibberen en glijden op de steile afdaling. Ook krijgen ze een woelige rivier en een dichtbegroeide wildernis voorgeschoteld. Ondertussen gaan de hemelsluizen open, waardoor de tocht er niet gemakkelijker op wordt.
Aflevering 3: woensdag 5 oktober
Bartel en de X-Peditieleden botsen op een tweede rivier. Deze keer is er echt geen manier om helemaal droog de overkant te bereiken. Om hun hebben en houden toch te vrijwaren van een kletsnatte duik, bedenkt de groep een slimme manier om de rivier over te steken.
Aflevering 4: donderdag 6 oktober
De rivieroversteek heeft voor natte voeten en klamme kleren gezorgd. Bartel maakt samen met de vijf X-Peditieleden voor het eerst vuur om alles te laten drogen. De ketnetters leren dat vuur maken een kwestie is van de juiste techniek en véél geduld. De groep slaat ook hun eerste kamp op in de vorm van knusse shelters.
'X-Peditie X-Treem', vanaf maandag 3 oktober op Ketnet.
|
Follow @TVVisie |
|