Ketnet houdt een speelweek naar aanleiding van de 'Speeldag'

Op zondag 27 mei vindt in Mechelen voor de zevende keer de 'Speeldag' plaats. De hele binnenstad wordt dan omgetoverd tot één groot speelplein. En als er gespeeld mag worden, dan is Ketnet natuurlijk van de partij. Ketnet maakt er zelfs een heuse 'speelweek' van. In de aanloop naar de 'Speeldag' spelen de wrappers vanaf maandag 21 mei heel de week lang hun favoriete spelletjes.
De wrap en 'Ketnet King Size' ‘spelen’ ook in op het thema van de 'Speeldag': het recht op spelen. Daarnaast steunt Ketnet de Speelgoedinzamelingsactie in samenwerking met Oxfam Solidariteit. Op de 'Speeldag' zelf, op zondag 27 mei, zijn de wrappers Melvin en Charlotte erbij in Mechelen, net als Kaatje en de KetnetBand. Ook Radio 2 besteedt aandacht aan de Speeldag.
Op zondag 27 mei mogen alle kinderen van 11 tot 18 uur de Mechelse binnenstad op stelten zetten. Het evenement biedt kinderen tot 12 jaar, in gezins- of groepsverband, de gelegenheid om een dag lang (gratis) te spelen en allerlei dingen te beleven. Ze krijgen daarbij een aanbod op hun maat: spelletjes, sport, knutselen, kennismaking met jeugdverenigingen, koken, bouwen, straattheater, animatie, muziek, kortom: voor elk wat wils. Ook Ketnet speelt mee, en niet alleen op 27 mei.
Recht op spelen en speelgoedactie in de wrap en 'Ketnet King Size'
Spelen is plezant en bovendien is het een van de universele rechten van het kind. Dat is een boodschap die Ketnet altijd en overal uitdraagt, maar in aanloop naar de Speeldag nog wat meer dan anders. Netmanager Catherine Castille: 'Spelen is heel belangrijk voor de ontwikkeling van kinderen. Door spelletjes te spelen, te klimmen, klauteren, knutselen, zingen, enz leren ze op een prettige manier nadenken, situaties inschatten, sociale vaardigheden, omgaan met emoties, experimenteren en problemen oplossen. Maar spelen is vooral ook belangrijk omdat het leuk en ontspannend is. Bij Ketnet vinden we het belangrijk om kinderen hun fantasie te laten gebruiken, en waar kan dat beter dan in sport en spel. Daarom komt Ketnet op voor het recht op spelen van kinderen, en willen we dat ze dat ook in de beste omstandigheden kunnen doen, het hele jaar door. Een kamp bouwen met Bartel, een liedje maken op de actualiteit met Karrewiet, een dansmove tegen pesten, of meedoen met de 'Speeldag': Ketnet zet kinderen het hele jaar aan het spelen.'
Vanaf maandag 21 mei besteden de wrappers dagelijks aandacht aan het recht op spelen én het plezier ervan. Elke dag speelt een van hen zijn of haar lievelingsspel. Dat kan iets zijn dat ze geleerd hebben toen ze klein waren, of meebrachten van een reis, of iets dat ze zelf hebben gemaakt of uitgevonden.
Ketnet doet ook volop mee met de Speelgoedactie van Oxfam Solidariteit. Het is de bedoeling dat kinderen een stukje speelgoed schenken voor het goede doel. Het motto is: 'Breng speelgoed in goede staat mee, en maak een ander kind gelukkig. Want elke kind heeft recht op spelen.' De wrappers geven uiteraard het goede voorbeeld. Elke wrapper brengt een eigen stuk speelgoed mee naar de studio en laat het achter in een koffer. Die koffer gaat op 27 mei mee naar de 'Speeldag' en wordt daar afgegeven.
Ook in 'Ketnet King Size' op zondag 27 mei staat spelen centraal. Radio 2-Madam en voormalig Ketnet-wrapper Ilse Van Hoecke komt meespelen. Alle studiokinderen brengen die dag ook een stuk speelgoed mee om de actie te steunen.
Ketnet op de 'Speeldag'
Op zondag 27 mei is Ketnet er uiteraard bij op de 'Speeldag' in Mechelen. Ketnet strijkt er neer op de Grote Markt. Kinderen kunnen er al spelend kennismaken met Ketnet-wrappers Melvin en Charlotte of zich uitleven in de knutsel- en doehoek. Voor de allerkleinsten is er het Kaatje springkasteel.
Ook de afsluiter van de dag mag er zijn : een optreden van de enige echte KetnetBand met Ketnet-wrapper Véronique en een speciaal gastoptreden van Kaatje van Ketnet.
Ook Radio 2 Antwerpen besteedt aandacht aan de Speeldag. Op vrijdag 18 mei praat Els Broekmans in 'Middagpost' over het evenement met de Mechelse jeugdschepen Caroline Gennez. En op zondag 27 mei blikt 'Weekendwekker' vooruit naar de 'Speeldag' met Kaatje.
'Speeldag' op Ketnet: dagelijks in de wrap vanaf 21 mei.
'Ketnet King Size' op zondag 27 mei.
Ketnet op 'Speeldag': zondag 27 mei van 10 tot 18 uur.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- NPO en Disney+ kondigen eerste samenwerking aan voor Nederlandse versie van 'Wolven: het spel van list en bedrog'
- Kijkcijfers: donderdag 11 juni 2026
- CAMILLE, Metejoor en Gert & James: eerste artiesten voor 'Tien Om Te Zien' zijn bekend
- Zanger Jaap Reesema presenteert 'Sing With Me'
- Kijkcijfers: woensdag 10 juni 2026
- Yvon Jaspers, Leo Alkemande, Özcan Akyol en Jörgen Raymann in vijfde seizoen van KRO-NCRV's 'Kloostergasten'
- VRT 1 trapt WK 2026 af met vooruitblik en bijzondere terugblik naar Mexico 1986
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- 'FM op 5' opent zaterdag De Week van de Jaren 70
- Radio feestweek van het jaar van start op Qmusic: 'De Foute 1500'
- '3FM Serious Request' komt in actie voor de Nederlandse Brandwonden Stichting
- JOE slingert positiviteit de ether in met 'JOE Oranjedag' voor een winnend Oranje
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
Multimedia SPOTLIGHT
-
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril
Kijktip van de dag

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.
'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.



































