




| woensdag 10 februari 2010 |
|
Cook County Jail in Chicago is de grootste gevangenis van de Verenigde Staten en een van de meest beruchte. Met een totaal aantal van 10.000 gevangenen is het er drukker dan in menige Amerikaanse stad. Het is een plek waar zeer gewelddadige criminelen zitten en waar ook beroemdheden als Al Capone en Tony Accardo hun tijd doorbrachten.
In de onthullende serie ‘Cook County Jail’ toont Discovery Channel hoe het leven eruit ziet achter de zwaarbeveiligde muren. Nooit eerder kon een camera zo diep binnendringen in deze beruchte gevangenis. Het legt een wereld bloot van gangs, geweld en illegaal wapenbezit en laat zien hoe het gevangenispersoneel alles uit de kast haalt om de orde te bewaren.
Het Emergency Response Team (ERT) is het elitekorps van de gevangenisbewaarders. We zien hoe zij in een van de strengst beveiligde afdelingen (‘division nine’) op zoek gaan naar illegale wapens. Gevangenen maken die van de meest uiteenlopende materialen en verstoppen ze op de creatiefste plekken. Maar de mannen van ERT kennen de meeste trucs inmiddels en weten altijd wel weer een aantal illegale wapens op te sporen. In de zwaarbeveiligde psychiatrische afdeling zorgt ziekenbroeder Elli Montgomery dat de gevangenen medische hulp krijgen. Ook moet hij voorkomen dat labiele gevangenen gewelddadig tekeer gaan.
Het is een voortdurende strijd tussen gevangenen die binnen de gevangenismuren nog steeds hun criminele gedrag willen voortzetten en het goed getrainde personeel dat dit tracht te voorkomen. Een strijd die op indrukwekkende wijze in beeld wordt gebracht door de camera’s van Discovery Channel.
'Cook County Jail', donderdag 11 februari 2010 om 21.30 uur op Discovery Channel.