VRT weerlegt kritiek op 'Eurosong'-voting

woensdag 12 maart 2008

VRT-producer Dries Verhaeghe is 'not amused' met de berichten in een Vlaams magazine waarin de televoting van Eurosong in twijfel wordt getrokken. Vooral de snelheid waarmee Bart Peeters over de televotingresultaten kon beschikken, wekte de argwaan van het blad. De Eurosongproducent zet via Eurosong.be de puntjes op de i.

'


In tegenstelling tot vorige edities moesten geen punten meer geteld en verwerkt worden, het ging enkel om televotingresultaten.' Op die resultaten werd van nabij toegekeken door een gerechtsdeurwaarder. 
  
'Eurosongproducent' Dries Verhaeghe laat de verdachtmakingen aan het adres van Eén over manipulatie met de televoting niet zomaar passeren. 'Laat me hierbij wat uitleg geven', zegt hij. 'RingRing is de firma die voor VRT de televoting logistiek organiseert, wat betekent dat zowel sms, telefoon en digitale stemmen gecentraliseerd worden op hun beveiligde servers. Die resultaten zijn bijna instant, weliswaar afhankelijk van het volume dat door de gateways kan.' Met andere woorden: die snelle afhandeling van de televoting is perfect te verklaren.

Bovendien wijst Verhaeghe erop dat de televoting niet zomaar een vrijblijvende aangelegenheid is. 'Er zit immers een gerechtsdeurwaarder - een gemachtigd wetsdienaar die hiervan proces verbaal opmaakt - naast iemand van de firma Ring ring, in het lokaal vlak voor studio 5', legt Verhaeghe uit. 'Wanneer afgesloten wordt, worden de gateways gesloten en is de bevriezing van dat resultaat de einduitslag.'

Gerechtsdeurwaarder controleert of alle fiches dezelfde uitslag vermelden
Om de procedure helemaal sluitend te maken wordt de einduitslag door vier mensen tegelijk op fiches geschreven en gecontroleerd door de gerechtsdeurwaarder, zodat alle vier de fiches dezelfde uitslag vermelden.

Eens dat gebeurd is, renden er productiemensen naar de regiecar, naar de lichtmensen, naar de eindredactie, naar de klank en ging de gerechtsdeurwaarder met de fiche naar Bart Peeters. 'Dat is op vijftien passen van de studio, dus vlakbij', dixit Dries Verhaeghe. 'Het rennen heeft te maken met het feit dat er geen intercom mocht gebruikt worden omdat er teveel mensen zijn die het dan weten, en risico is dat de tribunekijkers in de studio al via de intercom van de lichtmensen het resultaat zouden horen.'

'Er moesten geen punten meer geteld of verwerkt worden'
Om elk risico op lekken uit te sluiten werd het startscherm voor de videographics ook zwart gehouden om de tribunekijkers geen primeur te geven via de monitors van de lichtmensen van Eén.

Tot slot wijst Dries Verhaege erop dat er in tegenstelling tot vorige edities geen punten meer geteld moesten worden en verwerkt. Het ging immers enkel om televoting resultaten.

Sluitende uitleg of steeds weerkerende verdachtmakingen
Een sluitende uitleg vanwege de Reyerslaan dus op jaarlijks weerkerende verdachtmakingen, die mogelijks het gevolg zijn van het feit dat er - zoals bij de meeste muziekwedstrijden in Vlaanderen - niet gecommuniceerd wordt over het exact aantal uitgebrachte televotes. 

Maakt Ishtar kans op de finale in Belgrado? STEM HIER in de TV-Visie POLL'

Artikel: Raf Van Bedts - Eurosong.be  

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Eurosong 2008

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Sporza logo 2026

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.

'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:05
    Thuis
    00:30
    Dagelijkse kost
  • 23:30
    De popcast
    00:45
    Nachtlus
  • 21:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:10
    Huis Gemaakt
    02:00
    Geen uitzending
  • 00:05
    Sex Stories
    01:00
    Blind getrouwd: Australië
  • 23:50
    Mayans M.C.
    01:20
    How I Met Your Mother
  • 00:00
    MythBusters
    01:00
    All New Traffic Cops
  • 00:10
    Suits
    00:50
    Geen uitzending
  • 00:05
    Ramona
    00:35
    SOS Piet
  • 00:10
    Stukken van mensen
    01:15
    Geen uitzending
  • 23:45
    Modern Family
    00:50
    Fire Country
  • 23:20
    Blue Bloods
    01:35
    Highway Thru Hell
  • 23:45
    Hello Goodbye
    00:40
    Interior Design Masters
  • 00:05
    The Rookie
    00:55
    FBI: International
  • 00:13
    Trends@ Work Smarter
    00:29
    Business Branding
  • 00:10
    Jong geleerd
    00:32
    Zo doe je het!
  • 00:15
    Meesterlijke Klassiekers
    00:55
    Meat Timon
  • 23:50
    DCI Banks
    01:20
    Darby and Joan
  • 00:05
    Scrubs
    00:55
    American Housewife
  • 23:50
    Pauw & De Wit
    00:45
    NOS Journaal Laat
  • 23:55
    De wereld rond met boeken
    00:25
    De Nachtzoen
  • 00:05
    The Nevermets
    01:00
    De Grannies van Amsterdam