VRT-topman Mary wil geen politieke inmenging

woensdag 26 april 2006

Tony Mary blijft protesteren tegen het nieuwe ontwerp van decreet voor de openbare omroep. De gedelegeerd bestuurder van de VRT zegt dat de politiek samengestelde raad van bestuur een zeg dreigt te krijgen in het dagelijks bestuur van de VRT.

M


ary wil dat de directie de macht blijft hebben over het dagelijks bestuur van de openbare omroep, zodat dat niet in politieke handen valt. Hij wil dat de Vlaamse regering dit op papier bevestigt. Hij zegt ook dat hij de VRT niet meer zal kunnen leiden als de bevestiging er niet komt.
"Het huidige succes van de openbare omroep is te danken aan die decreten", zegt Mary. Hij vindt het nieuwe decreet niet nodig, overbodig zelfs. De VRT is in staat om de eigen opdrachten uit te voeren binnen de huidige mediadecreten.

"De raad van bestuur heeft altijd de bevoegdheid gehad voor het nemen van strategische beslissingen", verduidelijkt Mary. "Soms was er discussie over wat strategisch was, maar om dat op te lossen is er een charter opgesteld."

Volgens Mary wordt de onafhankelijkheid van de openbare omroep in gevaar gebracht als de raad van bestuur zich met het dagelijkse bestuur zou moeien. "Dat betekent dat op korte termijn de VRT opnieuw rechtstreeks of onrechtstreeks onder de invloed van de politiek komt", zegt hij.

Mary is niet van plan om het zo maar op te geven, hij wil zich zeker voor de VRT blijven inzetten. "Het blijft mijn ambitie om de VRT het digitale tijdperk in te loodsen. Ik wil hier blijven om de beheersovereenkomst te onderhandelen en uit te voeren", zegt hij.

Ondertussen heeft ook het directiecomité van de VRT zich in de discussie vermengd en is Geert Bourgeois, minister van Media, op de hoogte gebracht. In die brief staat dat het nieuwe decreet op geen enkele manier waarborgt dat alle operationele beslissingen exclusief bij het management blijven. Kortom, de raad van bestuur mag zich niet moeien met het dagelijks bestuur van de VRT

De leden van het comité, directeur radio Marc Coenen, directeur human resources Hugo Devreese, directeur televisie Aimé Van Hecke, directeur strategie, technologie en innovatie Harry Sorgeloos en directeur financiën Willy Wijnants, dringen er bij de minister op aan dat er toch een mogelijke oplossing zou zijn.

Het laatste TV-nieuws in je mailbox? Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief 'TV-Visie extra' via dit invulformulier. Een aanrader!

Bron: VRTnieuws

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Nieuwe beheersovereenkomst VRT

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Margriet Hermans overleden - Zomerhit 2002

Aan de hand van fragmenten uit haar meest memorabele televisie- en muziekoptredens blikken we terug op Margriets rijkgevulde carrière. Vrienden en collega's delen persoonlijke verhalen en getuigen over haar sprankelende persoonlijkheid en haar impact op het Vlaamse showbizzlandschap. 'Margriet' wordt een hartverwarmende en meeslepende ode aan een vrouw die moeiteloos verschillende generaties wist te raken.

'Margriet', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:10
    Hallo Kroket
    04:00
    Journaallus
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    08:00
    Zomerbeelden
  • 07:10
    Sarah doet yoga
    06:00
    Tik Tak
  • 07:05
    LEGO Friends: The Next Chapter
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:05
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    01:40
    Breeders
  • 07:00
    Willy
    01:50
    Geen uitzending
  • 00:40
    Geen uitzending
    15:20
    La Brea
  • 06:00
    Joe
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:05
    Criminal Minds
  • 07:05
    Two and a Half Men
    02:25
    Geen uitzending
  • 07:00
    911 Crisis Center
    02:45
    Billion Dollar Playground
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:15
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 02:15
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:11
    Het appartement
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:35
    Lekker Messy - Weekmenu
    02:20
    Vanavond bij ons
  • 07:00
    Call the Midwife
    02:30
    Midsomer Murders
  • 07:10
    Storage Wars
    02:25
    Grey's Anatomy
  • 07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
    02:25
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
    08:00
    Petrus in het land
  • 07:10
    Lucas de spin
    04:30
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal