TV-Visie - Tony Mary: 'VRT heeft 180 miljoen euro nodig'

Tony Mary: 'VRT heeft 180 miljoen euro nodig'

Tony Mary: 'VRT heeft 180 miljoen euro nodig'

Video's

VT4 en Woestijnvis zoeken kandidaten voor 'De Slimste Mens ter Wereld' (oproep met Philippe Geubels en Erik Van Looy)
bekijk deze video
Castingtape 'Oh Oh Cherso' (editie Vlaanderen!)
bekijk deze video
Glenn Claes met Sound Of Silence (Simon & Garfunkel)
bekijk deze video

Tony Mary: 'VRT heeft 180 miljoen euro nodig'

donderdag 27 april 2006

Tony Mary (bron: VRT) VRT-topman Tony Mary en televisiebaas Aimé Van Hecke willen met de VRT de absolute trendsetter in het Vlaamse medialandschap blijven. Om dat te bereiken hebben de heren 180 miljoen euro nodig. De Vlaamse regering krijgt in ruil een hele hoop mooie plannen voor de toekomst van de VRT.

De krachtlijnen van de visienota waren al eerder bekend, maar nu wordt alles veel concreter voorgesteld. De hamvraag in het hele verhaal blijft hoe de plannen van Mary gefinancierd moeten worden. Van de gedroomde 180 miljoen euro moet de Vlaamse overheid 120 miljoen euro ter beschikking stellen en 60 miljoen euro hoopt de VRT zelf te financieren.

Minister Bourgeois wordt meteen gerustgesteld. Het geld hoeft ook niet allemaal van zijn begroting te komen. Door samenwerking met andere kabinetten zoals sport, wetenschap, cultuur en onderwijs zullen ook andere ministers met extra geld voor de VRT over de brug kunnen komen.

In ruil voor al dat geld belooft de VRT onderstaande plannen te realiseren:

  • Groter nieuwsaanbod met uitbreiding van het aantal journaals op Eén (ochtend en middag) maar ook met extra ruimte voor onderzoeksjournalistiek voor bijvoorbeeld 'Panorama'. De nieuwsuitzending op Canvas krijgt een duidelijker profiel om zich te onderscheiden van Eén.
  • Meer fictie en documentaires. Het bestaande aanbod van Eén moet nog uitgebreid worden met meer prestigeprojecten. Het moet wel altijd gaan om drama met een maatschappelijk of culturele meerwaarde. Canvas belooft extra kansen voor jong talent en wil meer Vlaamse documentaires met internationale uitstraling produceren.
  • Meer Ketnet. De wegen van Ketnet en Canvas scheiden digitaal. Zo kunnen de Vlaamse kinderen altijd rekenen op hun Ketnet. Studio Brussel moet het jongerenmerk worden van de VRT met een mix van nieuws, muziek en cultuur.
  • Aandacht voor senioren met een specifiek aanbod voor de groep gespreid over de namiddag van Eén en de vooravond van het digitale Canvas.
  • Donna nog actueler. Met een bereik van 1 miljoen luisteraars is Donna voor velen de enige informatiebron. Met de hete adem van bijvoorbeeld SBS Belgium in de nek zal de VRT zijn informatieopdracht via Donna nog versterken.
  • Kanalen voor specialisten. De VRT wil ook aandacht hebben voor zeer specifieke doelgroepen. Het digitaal cultuurkanaal (Klara) staat klaar om te starten, maar de VRT wil ook een digitaal kanaal voor nieuws & sport en kunst & wetenschappen. Verder moet er ook plaats zijn voor een digitaal Vlaams muziekkanaal (radio) en voor een kanaal rond het VRT-archief.

Bron: Het Nieuwsblad








Loading
VRT

Dossier: Nieuwe beheersovereenkomst VRT

Alle artikels in aanloop van de nieuwe beheersovereenkomst tussen de VRT en de Vlaamse Overheid.



  • Commerciële zenders boycotten mediaminister Lieten
  • VRT weerlegt: 'We gaan onze reserves niet structureel aanspreken'
  • Sandra De Preter: 'Een sterke openbare omroep is nodig!'
  • Wouter Vandenhaute: 'Niet boos op de VRT'
  • VRT verbaasd over uitspraken Woestijnvis-topman
  • Carl Decaluwé (CD&V) stelt verkoop VRT-gebouw voor
  • VRT betreurt publicatie kostennota's door Knack.be
  • Meer geld voor de VRT?
  • VRT reageert op heisa rond contract Woestijnvis
  • Contract VRT en productiehuis Woestijnvis onder vuur


  • 'EenVandaag' over de teneur van de verkiezingscampagnes
  • BravaNL breidt uit bij UPC
  • Luistercijfers: Radio 2, Q-music en JOE fm stijgen
  • Astrid Bryan sluit succesvol tweede seizoen in stijl af
  • 'Schepper & Co in het Land' over tienerouders zonder opleiding
  • Stad Genk heeft 125.000 veil voor tweede reeks 'Danni Lowinski'
  • Sundance Channel brengt special over filmfestival Cannes 2012
  • Joop Van den Ende en Mart Smeets te gast in 'De Wereld Draait Door'
  • Heel wat nieuws onder de zon in nieuw seizoen '1000 Zonnen'
  • Laatste 'Danni Lowinski' donderdag op vtm (preview!)