TV-Visie - RTBf start met HD en Telenet voegt TF1 HD toe

RTBf start met HD en Telenet voegt TF1 HD toe

RTBf start met HD en Telenet voegt TF1 HD toe

Video's

VT4 en Woestijnvis zoeken kandidaten voor 'De Slimste Mens ter Wereld' (oproep met Philippe Geubels en Erik Van Looy)
bekijk deze video
Castingtape 'Oh Oh Cherso' (editie Vlaanderen!)
bekijk deze video
Glenn Claes met Sound Of Silence (Simon & Garfunkel)
bekijk deze video

RTBf start met HD en Telenet voegt TF1 HD toe

maandag 2 juni 2008

digitale televisie We brengen u graag nog een tweetal berichtjes vanop het HD-front mee. Want 2008 lijkt het jaar van de doorbraak van Hoge Definitie-televisie te worden. Na Eén en VT4 kondigt nu ook de RTBf de start van HD-uitzendingen aan. Verder vult Telenet zijn aanbod aan met TF1 HD.

Net als Eén HD en VT4 HD blijft het voorlopig wel bij sportuitzendingen. De RTBf zal immers het volledige EK voetbal in HD uitzenden. Dat zal via het Belgacom-platform gebeuren. Met een druk op de rode knop kunnen Belgacom-kijkers met een geschikte HD-decoder de HD-uitzending gratis oproepen.

Wellicht zal de Franstalige openbare omroep deze zomer ook de Tour de France en de Olympische Spelen in HD uitzenden.

Ook Telenet heeft nieuws: Met de start van een nieuwe maand heeft Telenet een nieuwe zender aan zijn digitale pakket toegevoegd. Abonnees met een HD-decoder kunnen nu genieten van TF1 HD, dat de programma's van de Franse commerciële omroep in Hoge Definitie uitzendt.

Daarmee hoopt Telenet tegemoet te komen aan de Franstalige Brusselaars die aangesloten zijn op het netwerk. Zij vielen tot nog toe uit de boot, aangezien de andere HD-zenders -Prime HD, VT4 HD, EXQI HD en NGC HD- zich in de eerste plaats op de Vlaamse markt richten.

Bron: Eigen berichtgeving en Telenet.








Loading
Digitale televisie in Vlaanderen

Dossier: Digitale televisie in Vlaanderen

2005 was het jaar van de start van digitale televisie in Vlaanderen. Telenet en Belgacom bestormen de markt in de hoop zoveel mogelijk abonnees te veroveren.



  • Telenet schrapt BBC, ZDF, France 2 en RAI uit analoog aanbod
  • Nu ook op computer tv kijken met 'TV Overal' van Belgacom TV
  • Prime Sport heet vanaf nu Sporting Telenet
  • Belgacom TV telt meer dan miljoen klanten
  • Telenet lanceert Yelo : tv kijken op iPad, iPhone en computer
  • Mobistar lanceert nieuwe tv-beleving
  • Belgacom biedt nu ook tv-ervaring op gsm en computer
  • Belgacom geeft digitale tv en entertainment menselijke toets
  • Mobistar gaat digitale televisie aanbieden
  • TV Vlaanderen voegt vtm HD aan aanbod toe


  • 'EenVandaag' over de teneur van de verkiezingscampagnes
  • BravaNL breidt uit bij UPC
  • Luistercijfers: Radio 2, Q-music en JOE fm stijgen
  • Astrid Bryan sluit succesvol tweede seizoen in stijl af
  • 'Schepper & Co in het Land' over tienerouders zonder opleiding
  • Stad Genk heeft 125.000 veil voor tweede reeks 'Danni Lowinski'
  • Sundance Channel brengt special over filmfestival Cannes 2012
  • Joop Van den Ende en Mart Smeets te gast in 'De Wereld Draait Door'
  • Heel wat nieuws onder de zon in nieuw seizoen '1000 Zonnen'
  • Laatste 'Danni Lowinski' donderdag op vtm (preview!)