INDI gaat interactief zonder Telenet

zaterdag 28 april 2007

INDI gaat de onderhandelingen met Telenet niet meer afwachten om te starten met interactieve televisiediensten zoals 'Net Gemist' (VRT) en 'iWatch' (VMMa).

I


NDI is het digitale televisieplatform van de zuivere intercommunales (Interelectra, Integan, PBE en WVEM). Nu biedt INDI nog geen interactieve diensten aan. Zo kunnen de kijkers van de zuivere intercommunales nog geen programma's bekijken op aanvraag en kunnen ze ook nog niet interageren in tv-programma's met de inmiddels beruchte rode knop.

INDI is volop bezig met het ontwikkelen van de interactieve diensten, verklaart woordvoerder Eddy Beyltjens. Het bedrijf hoopt om nog vóór de zomer hun eerste interactieve dienst te lanceren. Om gebruik te kunnen maken van de interactieve toepassingen zal je wel één van de twee nieuwe settopboxen voor HDTV in huis moeten halen.

Blijkbaar wacht INDI niet op het resultaat van de onderhandelingen die het met Telenet voert. INDI heeft immers al een tijdje ruzie met het Mechelse bedrijf over het aanbieden van interactieve diensten. Bij de oprichting van Telenet verwierf het immers het recht om een aantal 'punt-tot-punt'-diensten aan te bieden op het kabelnet van Interelectra, Integan, PBE en WVEM.

De vraag is immers wat geïnterpreteerd wordt onder 'punt-tot-punt'-communicatie. Er bestaat consensus dat telefonie en internet onder deze noemer vallen, maar over interactieve televisie bestaat dus discussie. Telenet beweert dat dit ook een 'punt-tot-punt'-dienst is, terwijl de zuivere intercommunales het tegendeel beweren. De onderhandelingen leverden tot nu nog niets op.

Het is zeker niet de eerste keer dat het vodden zijn tussen de zuivere intercommunales Telenet. INDI ontstond immers toen Interkabel (de verzamelnaam voor de vier zuivere intercommunales) het niet eens raakte met Telenet over de ontwikkeling van een gezamenlijk digitaal televisieplatform. Vorig jaar leverden nieuwe toenaderingspogingen niets op.

Bron: ZDNet

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Digitale televisie in Vlaanderen

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Margriet Hermans overleden - Zomerhit 2002

Aan de hand van fragmenten uit haar meest memorabele televisie- en muziekoptredens blikken we terug op Margriets rijkgevulde carrière. Vrienden en collega's delen persoonlijke verhalen en getuigen over haar sprankelende persoonlijkheid en haar impact op het Vlaamse showbizzlandschap. 'Margriet' wordt een hartverwarmende en meeslepende ode aan een vrouw die moeiteloos verschillende generaties wist te raken.

'Margriet', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:55
    Recht op recht
    15:50
    Sporza: Tour Auvergne - Rhône-Alpes
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:00
    Cirkelhoek
    15:05
    Sam & Julia
  • 14:15
    Wittekerke
    15:05
    The Good Doctor
  • 14:55
    Project Runway
    15:45
    Achter gesloten deuren
  • 14:35
    Scent of a Woman
    17:15
    9-1-1
  • 14:40
    All New Traffic Cops
    16:25
    Cheers
  • 08:40
    Geen uitzending
    15:55
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 14:50
    Stukken van mensen
    15:45
    Oogappels
  • 14:30
    CIA
    16:10
    This Is Us
  • 14:45
    SEAL Team
    15:35
    Leverage: Redemption
  • 14:55
    911 Crisis Center
    15:45
    Property Brothers
  • 14:20
    Snapped
    15:10
    Snapped: Killer Couples
  • 13:25
    Herhalingslus
    18:00
    Z-Extra
  • 14:51
    De ambachter
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 14:50
    Vanavond bij ons
    15:20
    Streetfood
  • 14:00
    Call the Midwife
    15:05
    Murdoch Mysteries
  • 14:30
    Law & Order: Special Victims Unit
    15:15
    Scrubs
  • 15:00
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 15:00
    Nu te Zien!
    15:05
    De weg naar de Special Olympics
  • 15:00
    Bollie & Billie
    15:15
    Herrie op zolder