Hetze rond Linda De Win haalt nu zelfs Britse pers (filmpje!)

zaterdag 9 januari 2010

De Britten weten sinds kort ook waar de Vlaming tegenwoordig van wakker ligt. Linda De Win, en vooral de hetze rond haar persoon sinds haar deelname aan 'De Slimste Mens Ter Wereld', heeft de Britse kwaliteitskrant The Guardian gehaald. Columnist Khaled Diab legt aan de Britten uit waarom de politiek journaliste zoveel controverse opwekt bij het Vlaamse publiek.

Diab neemt geen blad voor de mond in de krant en legt de oorzaak van alle onheil bij het seksisme. 'Geen enkele mannelijke deelnemer heeft ooit zoveel reactie uitgelokt, hoewel er al heel wat vervelende en arrogante exemplaren de revue gepasseerd zijn. Mooie jonge actrices en en modellen roepen bewondering op wanneer ze het redelijk doen in de quiz. Fans van 53-jarige De Win zijn ervan overtuigd dat ze het slachtoffer is van puur seksisme,' aldus Diab in zijn column.

Die fans zijn volgens Khaled Diab vooral oudere mannen, want de kwaliteiten die De Win bezit zouden volgens hem vooral bij deze groep van mensen gewaardeerd worden. Die aantrekkingskracht puurt ze onder meer omdat ze volhardend en kort van stof is. De Britse columnist eindigt dan ook met een Vlaams lichtpuntje: 'De scherpe reacties op De Win lokten in Vlaanderen ook een golf van medeleven en sympathie uit voor de journaliste. Haar mailbox loopt over van fanmail en ook op facebook verschijnen intussen de eerste steungroepen'.

Linda De Win werd begin deze week uit 'De Slimste Mens Ter Wereld' gekegeld door Peter Vandermeersch, hoofdredacteur bij verschillende corelio-kranten. Maar De Win komt zeker tijdens de finaleweek nog terug.

Bron: De Standaard.

Get the Flash Player to see this player.


 

 

 

 

 

 

 


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: De Slimste Mens ter Wereld (2009-2010)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Margriet Hermans overleden - Zomerhit 2002

Aan de hand van fragmenten uit haar meest memorabele televisie- en muziekoptredens blikken we terug op Margriets rijkgevulde carrière. Vrienden en collega's delen persoonlijke verhalen en getuigen over haar sprankelende persoonlijkheid en haar impact op het Vlaamse showbizzlandschap. 'Margriet' wordt een hartverwarmende en meeslepende ode aan een vrouw die moeiteloos verschillende generaties wist te raken.

'Margriet', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:20
    Sporza: Basketbal
    17:40
    Dierendokters 24/7
  • 17:05
    The mind game
    18:05
    Wakker in Paraguay
  • 17:00
    3Hz
    17:25
    GameKeepers
  • 17:15
    Huis Gemaakt
    18:20
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie VIPS
  • 16:45
    My Kitchen Rules
    18:05
    De Planckaerts
  • 17:15
    9-1-1
    18:05
    The Goldbergs
  • 16:55
    Stargate SG-1
    17:45
    All New Traffic Cops
  • 16:50
    Suits
    17:35
    ER
  • 17:15
    SOS Piet
    17:45
    Nonkel Jef
  • 16:55
    Huizenjagers
    17:55
    Blind Gekocht
  • 17:05
    Manifest
    17:55
    Fire Country
  • 17:05
    Two and a Half Men
    17:35
    3rd Rock From the Sun
  • 16:45
    Interior Design Masters
    17:55
    Hello Goodbye
  • 16:55
    The Mysterious Murder Of Ann Heron
    18:45
    Killer at the Crime Scene
  • 13:25
    Herhalingslus
    18:00
    Z-Extra
  • 17:19
    De Branche-Expert
    17:55
    Sixties To Six
  • 16:55
    Chris Cooks Cymru
    17:30
    Loïc: Zot van Koken
  • 17:10
    Death in Paradise
    19:15
    Father Brown
  • 16:55
    Below Deck Mediterranean
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:10
    Een jaar in de Alpen
    17:56
    Politieke Partijen
  • 17:05
    Big Little Journeys
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:20
    Lucas etc.
    17:25
    De Dodelijkste 60