Het Jaaroverzicht van TV-Visie: september 2008

zondag 28 december 2008

2008 is een erg turbulent jaar geweest. De ene politieke crisis volgde de andere op. En ook economisch ging het niet bijster goed. Gelukkig zorgde de televisie én internet voor de nodige ontspanning. 2008 is goed geweest voor TV-Visie. Tijdens deze laatste dagen van het jaar graaien we nog eens in ons rijkgevulde archief. We blikken terug op het jaar dat bijna voorbij is. Vandaag: september 2008.

O


pschudding in september. Bart De Pauw wist te vertellen dat hij opstapte bij werkgever Woestijnvis. Ook bij 'Familie' vielen er ontslagen, want twee acteurs werden bedankt voor bewezen diensten. Bij 'Thuis' maakten dan weer nieuwe speurders hun opwachting en op het einde van de maand werd nog een nieuw personage voorgesteld. Nog bij Eén werd de cast van de nieuwe Eén-reeks 'Goesting' voorgesteld.

Onze aandacht was in de maand september ook wat op de tijdschriftenmarkt gericht. Want in die maand kwam Goedele Liekens eerste magazine op de markt. Het werd een onverwacht succes. Jean-Marie Pfaff zag zijn tijdschrift dan weer ten onder gaan. Als noodgreep veranderde hij de naam van zijn magazine.

In september werd ook heel wat opgedoekt. Verschillende sms-diensten van vtm werden naar de prullenmand verwezen en radio Donna kreeg zijn definitief doodsvonnis te horen. Vtm kondigde dan weer het mogelijke opdoeken van 'Telefacts' aan. Bij Eén verdween de succesquiz 'Eén Jaar Gratis' dan weer. Het programma bleek te duur.

Tijdens september kondigden de zenders ook een aantal nieuwe projecten aan. Bij VT4 gingen ze op zoek naar het 'Supertalent' van Vlaanderen én Nederland. Vtm zou dan weer de regionale soap '180' uitzenden en  de VRT maakte plannen om contact te zoeken met buitenaards leven.

September was ook een dramatische maand voor Wendy Van Wanten. In de gespecialiseerde 'boekskes' werd ze door het slijk gehaald. Volgens Wendy zelf was dit te wijten aan het stopzetten van haar docusoap. Ook drama voor Peter en Stany, die heel wat negatieve reacties op hun nieuwe programma 'Fans' kregen. En volgens chefkok Guy uit 'Chef In Nood' werd 'zijn' uitzending dan weer op een compleet verkeerd moment uitgezonden.

Gelukkig waren er ook nog winnaars in september. Zo konden Soraya, Melanie en Talisa het academiejaar doorbrengen in een 'Jim Kot Deluxe' en konden 'De Toppers' zich voorbereiden om voor Nederland naar het 'Eurovisiesongfestival' in Moskou te trekken. Boerin Sandy uit 'Boer Zkt. Vrouw' won haar man voor het leven, al moest ze daarvoor wel de wedstrijd verlaten. EXQI ten slotte won de strijd van de televisiedistributeurs en werd uiteindelijk toch digitaal uitgezonden.

Maandag: oktober 2008


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Het TV-Visie Jaaroverzicht 2008

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Margriet Hermans overleden - Zomerhit 2002

Aan de hand van fragmenten uit haar meest memorabele televisie- en muziekoptredens blikken we terug op Margriets rijkgevulde carrière. Vrienden en collega's delen persoonlijke verhalen en getuigen over haar sprankelende persoonlijkheid en haar impact op het Vlaamse showbizzlandschap. 'Margriet' wordt een hartverwarmende en meeslepende ode aan een vrouw die moeiteloos verschillende generaties wist te raken.

'Margriet', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Radio 2 op VRT 1: ann&daan
    11:00
    Lentebeelden
  • 09:00
    Lentebeelden
    12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
  • 10:35
    Ridder Muis
    10:45
    Edmond & Lucy
  • 09:45
    Geen uitzending
    11:45
    Familie
  • 01:05
    Geen uitzending
    10:55
    Rich Kids Go Skint
  • 09:20
    Geen uitzending
    14:10
    The Goldbergs
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:40
    All New Traffic Cops
  • 08:40
    Geen uitzending
    15:55
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    12:30
    Huizenjagers
  • 10:05
    Manifest
    11:00
    The Rookie
  • 10:30
    Storage Wars
    11:00
    Geen uitzending
  • 10:25
    Hello Goodbye
    11:15
    Next Level Chef
  • 10:25
    Snapped: Killer Couples
    11:15
    World's Most Evil Killers
  • 09:25
    Herhalingslus
    13:00
    Z-Extra
  • 10:43
    Terras met tegeldragers
    10:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 10:25
    De Garde van Gert
    10:55
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 10:00
    Murdoch Mysteries
    10:55
    Death in Paradise
  • 10:20
    Below Deck Mediterranean
    12:00
    Grey's Anatomy
  • 10:30
    MAX Geheugentrainer
    10:45
    NOS Journaal
  • 10:40
    Expeditie Nederland
    11:25
    Rail Away
  • 10:35
    No-No
    10:45
    Hoi Duggee