'Eurosong 2008'-jury bekend

vrijdag 11 januari 2008

Op zondag 27 januari gaat 'Eurosong 2008' eindelijk van start. Voor het eerst kiezen alleen de televisiekijkers wie de wedstrijd wint en naar het Eurovisiesongfestival mag. De vakjury blijft behouden, geeft advies en deelt wildcards uit. Meer dan ooit willen de juryleden de kijkers adviseren bij hun keuze van een Belgische kandidaat voor Belgrado. De vakjury bestaat deze keer uit Kris Wauters van Clouseau, oude getrouwe boeman Marcel Vanthilt en internationale ster Katrina Leskanich, de voormalige zangeres van Katrina and the Waves enwinnares van het Eurovisiesongfestival in 1997 (voor Groot-Brittannië).

S


inds de vernieuwing van Eurosong in 1999 werd de Vlaamse kandidaat voor het Songfestival steeds door een combinatie van verschillende jury's (vak-, radio-, Euro- en persjury) en het televotende publiek bepaald. Daar wordt voor de nieuwe editie van afgeweken. Tijdens 'Eurosong 2008' zal een professionele vakjury wel elke song beoordelen, maar stemrecht heeft het trio niet. De drie juryleden becommentariëren alle optredens en geven de kijkers aan het einde van deel 1 advies over wie volgens hen beter wel of niet doorstoot naar een volgende ronde. Ze zullen daarbij geen blad voor de mond nemen en er geen twijfel over laten bestaan wie er volgens hen door mag en wie niet. Met Kris Wauters, Marcel Vanthilt en Katrina Leskanich heeft het productieteam van Eurosong gekozen voor drie vakmensen met een geweldige muzikale bagage en een grote Eurovisiesongfestival-expertise. Kris was erbij in 1991 en Katrina won in 1997. En een Eurosong zonder Marcel is als een café zonder bier. Met het advies van dit trio zal het publiek ongetwijfeld de juiste keuze kunnen maken:

Kris Wauters

In 1987 bracht Kris Wauters met Clouseau z'n eerste plaatje uit. Vijf jaar later was de groep een fenomeen en was er sprake van een ware Clouseaumania. De laatste jaren deed de groep het Sportpaleis tientallen keren vollopen en vorig jaar vierden ze uitgebreid hun 20- jarig jubileum. Liefst 254.000 fans kwamen naar de 18 shows in het Sportpaleis. In de lijst van best verkochte albums van 2007 staat Clouseau op 1 en 2 (met Vonken en Vuur en de verzamelplaat Clouseau20). In het begin van hun carrière deden de jongens van Clouseau ook zelf mee aan Eurosong: in 1989 waren ze tweede met Anne. En in 1991 verdedigde de groep de Belgische kleuren op het Eurovisiesongfestival in Rome, met Geef het op. Kris Wauters schrijft en produceert liedjes voor Clouseau, maar ook voor andere artiesten. Hij presenteerde 'Idool' en was ploegkapitein in 'De Provincieshow'. Met zijn jarenlange ervaring in de muziekbusiness, als muzikant, componist en producer, is Kris uitstekend geplaatst om het publiek te adviseren bij het uitbrengen van een stem op de kandidaten van 'Eurosong' in de zoektocht naar de Belgische vertegenwoordiger voor Belgrado.

Marcel Vanthilt

Marcel Vanthilt is een creatieve en multimediale duizendpoot. Hij maakte zijn televisiedebuut als 16-jarige in het praatprogramma 'Inspraak' en presenteerde sindsdien in twee millennia een paar dozijn programma's op TV1, Eén, Ketnet, VPRO, KRO, MTV, Studio Brussel, en dan vergeten we er gemakshalve nog een paar. Hij speelde mee in enkele films, schreef een boek en trekt samen met Gerrit Komrij geregeld het land rond met een poëzieprogramma. Hij schildert ook en ontwierp in 2001 de hoes voor En dans van Clouseau. Marcel was  popjournalist en maakte ook zelf muziek, onder meer met Arbeid Adelt en The Yéh-yéhs. Maar sinds 1999 is hij voor vele Vlaamse artiesten vooral een 'meedogenloos' jurylid van Eurosong, berucht om zijn plastische commentaar bij de muzikale prestaties van de kandidaten.

Katrina Leskanich

Na haar overwinning in het Eurovisiesongfestival van 1997 vroeg een Britse journalist aan Katrina Leskanich: 'How proud did you feel when you won the Eurovision Song Contest for your country?' Katrina antwoordde laconiek: 'Actually, I won it for your country'. Katrina is namelijk geen Britse van geboorte, maar een Amerikaanse. En nu gaat ze het dus voor ons
land doen. Niet zingen natuurlijk, maar als jurylid de Vlaamse artiesten beoordelen en het Vlaamse publiek advies geven om de juiste kandidaat naar Belgrado te sturen. Katrina Leskanich werd geboren in Topeka, Kansas. Haar vader was een gedecoreerde Viëtnam- veteraan. Het gezin volgde de kolonel van de ene naar de andere standplaats en na een tiental verhuizingen kwam de familie Leskanich in Engeland terecht. Katrina had de smaak van het zingen van jongs af aan te pakken en via het kerkkoor en diverse plaatselijke rockbandjes werd ze leadzangeres van Katrina and the Waves. In de jaren '80 en '90 scoorden ze diverse hits, met als absolute topper Walking on Sunshine (1985). In 1997 verdedigde Katrina and the Waves de Britse kleuren op het Eurovisiesongfestival in Dublin. Ze wonnen de wedstrijd met Love Shine a Light. In 1999 kwam een einde aan de samenwerking met de Waves. Katrina presenteerde twee jaar lang een late night radioshow op BBC2 en werkte aan haar solocarrière. Tussen de vele internationale optredens door vond ze 2005 eindelijk tijd voor haar eerste solo-album (Katrina Leskanich). En nu heeft ze dus ook tijd gemaakt voor 'Eurosong'. Haar ruime ervaring en kennis van de internationale muziekscène kan de Belgische selectie alleen maar ten goed komen.

'Eurosong 2008' vanaf 27 januari elke zondag om 20.50 uur op Eén.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Eurosong 2008

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Sporza logo 2026

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.

'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:05
    Thuis
    00:30
    Dagelijkse kost
  • 23:30
    De popcast
    00:45
    Nachtlus
  • 21:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:10
    Huis Gemaakt
    02:00
    Geen uitzending
  • 00:05
    Sex Stories
    01:00
    Blind getrouwd: Australië
  • 23:50
    Mayans M.C.
    01:20
    How I Met Your Mother
  • 00:00
    MythBusters
    01:00
    All New Traffic Cops
  • 00:10
    Suits
    00:50
    Geen uitzending
  • 00:05
    Ramona
    00:35
    SOS Piet
  • 00:10
    Stukken van mensen
    01:15
    Geen uitzending
  • 23:45
    Modern Family
    00:50
    Fire Country
  • 23:20
    Blue Bloods
    01:35
    Highway Thru Hell
  • 23:45
    Hello Goodbye
    00:40
    Interior Design Masters
  • 00:05
    The Rookie
    00:55
    FBI: International
  • 00:13
    Trends@ Work Smarter
    00:29
    Business Branding
  • 00:10
    Jong geleerd
    00:32
    Zo doe je het!
  • 23:50
    Guillaume's Paris
  • 23:50
    DCI Banks
    01:20
    Darby and Joan
  • 00:05
    Scrubs
    00:55
    American Housewife
  • 23:50
    Pauw & De Wit
    00:45
    NOS Journaal Laat
  • 23:55
    De wereld rond met boeken
    00:25
    De Nachtzoen
  • 00:05
    The Nevermets
    01:00
    De Grannies van Amsterdam