'De Vijfde Dag' onderzoekt hoe zwaar 2012 wordt

woensdag 18 januari 2012

Mark Rutte heeft al een paar keer gewaarschuwd; 2012 wordt een zwaar jaar. Iedereen gaat de gevolgen van de economische recessie merken. Binnen enkele dagen krijgen de meeste Nederlanders het eerste loonstrookje van het nieuwe jaar onder ogen. EO-actualiteitenprogramma 'De Vijfde Dag' rekent in samenwerking met het Nibud uit wat de gevolgen zijn voor de huishoudportemonnee van de kijker.

Tegen de stroom in
Ondanks de donkere economische wolken zijn er veel Nederlanders die niet bij de pakken neerzitten. 'De Vijfde Dag' volgt twee mensen die tegen de stroom in hun eigen bedrijf beginnen. Terwijl het aantal slagers in ons land al jaren afneemt en de toekomst van de middenstand weinig hoopvol is, opent Frans van Strien deze week in het Zeeuwse 's Heerenhoek juist een slagerij. En Thijs Soetens start deze week zijn eigen makelaardij, op het moment dat de huizenmarkt volledig op zijn gat ligt.


Pensioenen fors gekort?
Donderdag maken de grootste pensioenfondsen bekend hoe ze er financieel voor staan. De laatste cijfers waren weinig hoopvol en forse kortingen lijken onvermijdelijk. 'De Vijfde Dag' portretteert twee pensioengerechtigden op de dag dat ze te horen krijgen wat de financiële crisis voor hen gaat betekenen.

Downers geweigerd op school
Downkinderen worden steeds vaker geweigerd in het reguliere onderwijs. 'De Vijfde Dag' volgt twee downkinderen die te horen kregen dat er geen plek meer was voor hen op school. Hugo doorliep de reguliere basisschool, tot grote tevredenheid van Hugo, zijn ouders en de school. Maar de middelbare school dacht daar heel anders over. Ze weigerden Hugo via een omweg. De ouders startten uiteindelijk een procedure en werden door de Commissie Gelijke Behandeling en het Hoge Gerechtshof in het gelijk gesteld. Laila Brink kreeg na de aanstelling van een andere directeur te horen dat er geen plaats meer voor haar was, zeggen haar ouders. Ze werd van de school weggestuurd en zit nu al drie maanden thuis.

'De Vijfde Dag', donderdag 19 januari om 21.00 uur bij de EO op Nederland 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Sporza logo 2026

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.

'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:45
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:45
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:10
    Huis Gemaakt
    01:05
    Geen uitzending
  • 01:00
    Blind getrouwd: Australië
    01:35
    Geen uitzending
  • 23:50
    Mayans M.C.
    01:20
    How I Met Your Mother
  • 01:00
    All New Traffic Cops
    00:55
    Geen uitzending
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 00:10
    Stukken van mensen
    01:15
    Geen uitzending
  • 00:50
    Fire Country
    01:55
    This Is Us
  • 23:20
    Blue Bloods
    01:35
    Highway Thru Hell
  • 00:40
    Interior Design Masters
    02:00
    911 Crisis Center
  • 00:55
    FBI: International
    02:15
    Geen uitzending
  • 00:57
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Extra
  • 00:59
    Terras met tegeldragers
    01:12
    Het zelfbouwhuis
  • 00:55
    Meat Timon
    01:30
    Loïc: Zot van Koken
  • 00:35
    DCI Banks
    01:20
    Darby and Joan
  • 00:55
    American Housewife
    01:45
    Below Deck Mediterranean
  • 00:45
    NOS Journaal Laat
    01:15
    EenVandaag
  • 00:40
    Nieuwsuur
    01:25
    Ongehoord Nieuws
  • 01:00
    De Grannies van Amsterdam
    02:35
    Parels voor de zwijnen