TV-Visie - Alles over quizzen en spellen in 'De Schuld Van vtm'

Alles over quizzen en spellen in 'De Schuld Van vtm'

Alles over quizzen en spellen in 'De Schuld Van vtm'


Video's

Ziggy & Mayken - Nine Crimes in 'The voice van Vlaanderen: The battles'
bekijk deze video
De eerste beelden van 'Oh Oh Cherso Vlaanderen' (2BE)
bekijk deze video
Katja Retsin: 'Waar is de kijker?'
bekijk deze video

Alles over quizzen en spellen in 'De Schuld Van vtm'

woensdag 11 maart 2009

Walter Capiau in 'Walter's Verjaardagsshow' (foto: vtm) De muzikale 'Schuld Van vtm' van donderdag 5 maart 2009 werd door gemiddeld 815.626 Vlamingen geapprecieerd, wat resulteerde in een marktaandeel van 35,6 % (VVA 18-54). In deze voorlaatste aflevering kunnen er klinkers worden gekocht, definitieve antwoorden gegeven en horen we de legendarische uitspraken 'Ik ga het zeggen, Walter', 'Kom erbij' en 'is dat jouw definitieve antwoord?' terug. Kortom, we gaan dieper in op de spelprogramma's en quizzen.

Het 'Rad Van Fortuin' trok de quiz- en spelmolen op gang. Walter Capiau overloopt de meest legendarische momenten samen met Aurore, ook bekend als het meisje van de bordjes. Eindelijk komen we te weten of de grootste blunder nu 'Ossobolle O', 'Assibelle O' of 'Isabella O' was. Maar dat klinkers en medeklinkers in de juiste volgorde zetten geen evidentie is bewijzen flaters als 'Stif en Is', 'een blikje gist' en 'een wigwam van bizonheid'. Gelukkig ging op het einde van de avond altijd wel iemand naar huis met een Griekse pilaar, een koelkast of een verticale grill.

Aurore dartelde op gezwinde manier door het beeld en kreeg navolging in de welgevormde karakters van o.a. Bé en Phaedra Hoste. De ogen van Ben Crabbé glinsteren nog altijd als hij aan de zwoele Phaedra denkt. Zij liet voor de eerste keer haar talenten zien tijdens het warm wrijven van de 'Juiste Prijzen'. Jan Theys zorgde voor de rest. Zijn onnavolgbare manier van presenteren was iets tussen kunst en kitsch.

De presentatiestijl van Zaki paste dan weer beter bij het iets moeilijkere 'Cijfers en Letters'. Trouwens, heel verrassend om te zien hoe Stany Crets de jongere versie van 'Cijfers en Letters' presenteerde. Zijn manier van presenteren was iets tussen Jan Theys en Debby & Nancy...

In 'Waagstuk!' draaide Luc Appermont de rollen om. Hij stelde de antwoorden waarbij de kandidaten dan de juiste vraag moesten verzinnen. Je moet er maar opkomen. Ben Crabbé vertelt waarom 'Waagstuk!' een cruciale rol in zijn carrière heeft gespeeld.

De quizzen blijven over het scherm rollen. Onder het motto 'als je veel weet kan je veel winnen' komt Mike Verdrengh met 'De Vraag van 1 Miljoen'. Het decor wordt in de loop der jaren ook belangrijker. Om de kandidaat nog meer op zijn ongemak te stellen wordt hij in een science fiction-achtige serre opgesloten... Ook iets science-fiction had Hans Otten als presentator van het befaamde 'Telekwinto'. Voor een kandidaat aan het rad draaide, kwam hij van de trap, deed een verhaal van minstens 10 minuten en overlaadde de presentator met tinnen borden, flessen wijn, een gebraden kip, brood en andere delicatessen uit zijn streek.

De sfeer werd in de loop der jaren ook belangrijk in de quizzen. Koen Wauters nodigde families uit in 'Familieraad', en wat de kandidaten in 'Rap Klap' moesten doen is nu nog altijd niet helemaal duidelijk. Anne De Baetzelier presenteerde na 'Rap Klap' ook '3 Handen op één Buik'. Het zorgde voor hilarische beelden wanneer 3 uitzinnige vriendinnen de antwoorden naar elkaar schreeuwden. Menig trommelvlies zal deze aflevering niet overleefd hebben.

In 'De Zwakste Schakel' moesten de kandidaten niet alleen veel weten, ze moesten vooral bestand zijn tegen de keiharde kritieken van meesteres Goedele Liekens. 'In mijn kast staan schoenen met een hoger IQ' en 'Hoe laat moeten jullie terug naar de instelling': het zijn niet onmiddellijk liefkozende woordjes.

Maar de keiharde quiz met een grote som als beloning vindt zijn weg en in dezelfde reeks vinden we 'Wie wordt Multi- en Euromiljonair'? Walter Grootaers lanceert de hulplijn, het definitieve antwoord en mocht het hoogste bedrag ooit in de geschiedenis van de quizologie uitdelen.

In 'De schuld Van vtm' vertellen vandaag o.a. Ben Crabbé, Walter Capiau en Aurore, Hans Otten, Walter Grootaers, Goedele Liekens, Anne De Baetzelier verhalen van voor en achter de spelprogramma's.

'De Schuld Van vtm', donderdag 12 maart 2008 om 20.35 uur op vtm.








Loading

  • 8 culinaire talenten door naar volgende ronde 'Junior MasterChef'
  • Kijkcijfers: dinsdag 7 februari 2012
  • Pieter van Vollenhoven te gast in 'Het IJsjournaal'
  • 'Peking Express 2012' naar Zuid-Korea & Filippijnen
  • Ook Elfstedentochtkoorts in 'De Vijfde Dag'
  • 'Panorama' donderdag over de 'maakbare mens'
  • 'TV Makelaar' aan de slag in Lommel en Boutersem
  • 'Man Bijt Hond' donderdag zo vrij als een vogeltje
  • Kijkcijfers: top 20 week 4 online (LIVE + 6 cijfers!)
  • Kijkcijfers: TMF verdubbelt marktaandeel
  • 'The River' in première op HBO 3
  • 'Nederland Helpt' gaat slapen met een lege maag
  • Donderdag in 'Telefacts 360': 'Ik zweer dat ik kan zingen, ondanks Tourette'
  • Gezinsvakantie eindigt in drama in 'Het Mooiste Meisje Van De Klas'
  • 'Het Zesde Zintuig, Plaats Delict' met vier beste paragnosten
  • Ook elfstedenkoorts bij 'Studio TVL'
  • 'De Laatste Show' over pesten
  • Elfstedenkoorts en adoptie via sociale netwerken in 'Koppen'
  • Ronde van Oman exclusief te zien op Life!tv
  • Daan Schuurmans maakt regiedebuut in BNN-serie 'Van God Los'